Bayer_komplet_6_09_16
Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

Wygaszą pracowników

11 czerwca 2003

Restrukturyzacja Krajowej Spółki Cukrowej oznacza zwolnienia pracowników. Tymczasem na redukcję etatów nie zgadzają się samorządy i związki zawodowe.

O poszukiwaniu miejsc pracy dla osób, które stracą zatrudnienie w cukrowniach objętych restrukturyzacją rozmawiali w Bydgoszczy przedstawiciele KSC, związków zawodowych i samorządów. W ciągu 5-8 lat, z 24 cukrowni w KSC, zostanie 8 lub 9. Wśród zamykanych cukrowni znajdą się zakłady z grupy bydgoskiej. Nie ma jeszcze decyzji, która cukrownia zostanie wyłączona - przekonywał Władysław Łukasik, prezes Polskiego Cukru. Jednak nie wszystkie wezmą udział w kolejnych kampaniach.

Zmniejszenie liczby zakładów niepokoi związkowców: Im więcej cukrowni się wygasi, tym będzie większe bezrobocie - stwierdził Ryszard Cybulski z Solidarności. Zamknięcia cukrowni w Tucznie obawia się także Henryk Styrna, wójt Złotnik Kujawskich. To największa firma na terenie gminy! Dołożyliśmy 5 milionów złotych, aby była praca dla ludzi, którzy nie potrafią robić niczego innego!

Na wyłączenie zakładów w grupie bydgoskiej nie zgadza się Andrzej Brzeziński, burmistrz Janikowa:  Należy likwidować najsłabsze cukrownie w kraju, niezależnie od położenia. KSC powinna, według niego, brać pod uwagę wyniki finansowe w zakładach: Koszty w cukrowniach bydgoskich są niższe od średniej krajowej.

Z burmistrzem Złotnik Kujawskich nie zgodził się prezes Polskiego Cukru: Nie można pomijać aspektu regionalnego. Trzeba szanować prawo do uprawy, które mają lokalni plantatorzy.


POWIĄZANE

Francuska organizacja COCERAL opublikowała 16 września br. prognozy zbiorów rośl...

W słoneczny wrześniowy weekend 17 i 18.09.2016 w centrum Skierniewic odbyło się ...

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące wielkości spożyci...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę