Ptak_mega_22.11
Azoty_Kedzierzyn_4_04_16

Wieprzowy protest

18 stycznia 2007

Około 200 rolników zgromadziło się przed zakładami mięsnymi w Grąbkowicach. To prawdopodobnie początek zapowiadanych od dłuższego czasu rolniczych protestów.

Rolnicy, którzy pikietują przed zakładem przynieśli transparenty: „Dość oszustwa, chcemy godnie żyć i uczciwie zarabiać”. Demonstrujących pilnują policjanci, ale przedstawiciele kółek rolniczych mówią, że protest jest pokojowy. Zakładu mięsnego nie zamierzają blokować, ale chcą pokazać, że są i że rząd, a przede wszystkim ministerstwo rolnictwa powinno wreszcie poważnie przyjrzeć się ich sytuacji, a ta – co podkreślają – jest fatalna: za żywiec dostają grosze, a obietnica skupu interwencyjnego poprawi sytuację na krótko.

Protestują w Grąbkowie bo ich zdaniem odpowiedzialność za niskie ceny żywca ponoszą przede wszystkim zakłady mięsne i firmy ubojowe, które celowo zaniżają ceny skupu w całym kraju. W przyszłym tygodniu przedstawiciele wszystkich organizacji rolnych z Wielkopolski spotkają się w Poznaniu i zadecydują czy zaostrzyć protesty, ale już w całej Polsce. Jeżeli sytuacja się nie poprawi chcą blokować urzędy wojewódzkie lub „ruszyć na Warszawę”.


POWIĄZANE

W ministerstwie odbyło się w czwartek kolejne posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. ł...

Troska o dobrostan zwierząt to podstawa dobrej hodowli. Firma De Heus, we współp...

Po bardzo dobrych wynikach wypracowanych przez firmy przemysłu mięsnego w I półr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę