Bayer_komplet_6_09_16

Poprawki doprecyzowujące do ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej

12 lutego 2004

Senatorowie zgłosili podczas środowej debaty poprawki doprecyzowujące do ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej, która określa strukturę i zadania Inspekcji.

Celem ustawy jest zwiększenie dbałości o zdrowie publiczne oraz podniesienie jakości wprowadzanych do obrotu produktów zwierzęcych.

Ustawa określa, że zadaniem Inspekcji Weterynaryjnej jest zwalczanie chorób zakaźnych zwierząt oraz badanie zwierząt rzeźnych i produktów pochodzenia zwierzęcego. Inspekcja ma również nadzorować wprowadzane na rynek produkty, nadzorować wytwarzanie pasz oraz przestrzeganie zasad identyfikacji i rejestracji zwierząt.

Organami Inspekcji będą: Główny Lekarz Weterynarii, lekarze wojewódzcy, powiatowi oraz graniczni. Ustawa pozwoli pracownikom inspekcji na przeprowadzanie w dowolnym czasie kontroli gospodarstw rolnych i rzeźni. Umożliwi także pobieranie próbek laboratoryjnych podczas kontroli.

Inspekcja będzie pobierać opłaty za kontrole przeprowadzane w miejscu pochodzenia zwierząt, kontrole graniczne, nadzór nad ubojem zwierząt rzeźnych i przetwórstwem mięsa oraz za badanie próbek laboratoryjnych.

Ustawa ma wejść w życie 1 maja 2004 roku i dostosować polskie przepisy do prawa UE oraz określić zakres współpracy ze służbami unijnymi.


POWIĄZANE

Jedną z dróg umożliwiających przenoszenie się wirusa ASF w populacji dzików jest...

Podsekretarz stanu Ewa Lech przyjęła we wtorek zastępcą Ambasadora Austrii w War...

Polska zabiega o wsparcie UE w związku z działaniami, które mają zapobiegać rozp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę