Anwil_7.04.17

Unia cofnie zakaz mączek?

5 czerwca 2007
Burzę wywołała wiadomość podana przez brytyjski London Times, że Komisja Europejska wydała ponad półtora miliona euro na badania i ekspertyzy w sprawie karmienia zwierząt paszami z dodatkiem mączek mięsno-kostnych. Czy Unia cofnie zakaz wprowadzony w 2000 roku? Przedstawiciele Komisji Europejskiej przekonują, że nie, ale rozważają zmiany w przepisach.

Używania mączek mięsno-kostnych w żywieniu zwierząt zabroniono 7 lat temu, gdy okazało się, że może być to główna przyczyna rozprzestrzeniania się epidemii BSE czyli tak zwanej choroby szalonych krów.

Okazało się jednak, że Komisja Europejska zleciła badania nad wykorzystywaniem zwierzęcych protein w karmieniu innych gatunków. Phlip Tod, rzecznik Komisji uspokaja, że Unia wyciągnęła wnioski z kryzysu, jaki wywołała epidemia gąbczastego zwyrodnienia mózgu u bydła.

Obecne prace naukowców mają odpowiedzieć na pytanie, czy karmienie trzody chlewnej, paszą z dodatkiem mączek drobiowych może stanowić zagrożenie. Jeśli nie, urzędnicy nie wykluczają modyfikacji przepisów.


POWIĄZANE

Apelujemy o przestrzeganie wszelkich zakazów i nakazów wydanych przez Inspekcję ...

– Chcemy kompetentnej oraz apolitycznej instytucji, zbudowanej na bazie obecnych...

Z powodu ptasiej grypy w styczniu w Chinach zmarło 79 osób; to najwyższa liczba ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę