Advertisement

Mocne i wszechstronne

3 grudnia 2015
Marka Case IH poszerza ofertę maszyn o serię ładowarek teleskopowych zawierającą sześć nowych modeli. W ofercie dostępne są modele z wysokością podnoszenia sześciu, siedmiu i dziewięciu metrów.
Nowa seria Farmlift marki Case IH składa się z sześciu modeli, od zwrotnego Farmlift 525, zaprojektowanego specjalnie do użytkowania w niskich budynkach i oborach, aż po mocny Farmlift 935, który z łatwością podnosi ciężkie ładunki na duże wysokości. Zakres mocy wynosi od 74 KM (Farmlift 525) do 143 KM (Farmlift 635 i 742), a zakres maksymalnych wysokości podnoszenia wynosi od 5,7 do 9,6 metra.

Do profesjonalnej hodowli zwierząt i specjalistycznej produkcji zbóż
Kompaktowy i ekonomiczny podstawowy model Farmlift 525 został zaprojektowany
tak, aby spełniać szczególne wymagania względem przenoszenia materiałów
w gospodarstwach z inwentarzem żywym oraz takich, które potrzebują maszyny będącej
w stanie pracować na ograniczonej przestrzeni, takich jak specjalistyczni producenci zbóż
i zakłady zajmujące się ich przetwarzaniem, na przykład producenci owoców lub wina, jako alternatywa dla ciągnika z ładowarką czołową.

Maksymalny udźwig/wysokość załadunku modelu Farmlift 525 wynosi 2,5 tony i 5,7 metra. Jego całkowita wysokość wynosząca poniżej dwóch metrów powoduje, że doskonale nadaje się on do pracy pod dachem, z kolei kompaktowa konstrukcja maszyny, z rozstawem kół wynoszącym tylko 2,35 metra zapewnia modelowi 525 niezwykle mały promień skrętu wynoszący zaledwie 3,40 metra, przez co maszyna idealnie nadaje się do pracy
w budynkach.

Do prac wymagających dużego udźwigu i wysokości załadunku
Dla rolników i podwykonawców, którzy potrzebują większego udźwigu i zasięgu, marka Case IH oferuje serię modeli Farmlift obejmującą pięć maszyn, które można dostosować do szczególnych potrzeb klientów. Mają one 110 KM/121 KM mocy, począwszy od modelu Farmlift 632, który odznacza się maksymalnym udźwigiem 3,2 tony i zasięgiem do 6,1 metra, po model Farmlift 935 o udźwigu 3,5 ton oraz zasięgu 9,6 metra. Modele Farmlift 632-935 są napędzane najnowszymi silnikami FPT NEF 4 o wysokim momencie obrotowym, spełniającymi wymagania normy emisji spalin EURO IIIB. Ponadto, są one wyposażone w sprawdzony system Efficient Power marki Case IH, który bazuje na technologii selective catalytic reduction (SCR), tk. selektywnej redukcji katalitycznej, zmniejszającej emisję oraz zużycie paliwa.

Płynny i szybki załadunek
Ładowarki Farmlift marki Case IH są wyposażone w najnowocześniejsze przekładnie, które zapewniają nie tylko szybkość na drodze, ale także pełną moc niezbędną do załadunku ciężkich towarów. Dla modeli 632 i 935 dostępne są przekładnie 4x3 powershift, a dla modeli 635 i 742 przekładnie 6x3 powershift z funkcją autoshift, która umożliwia uzyskanie maksymalnej prędkości jazdy wynoszącej 40km/h. W przypadku funkcji autoshift, biegi czwarty, piąty i szósty są zmieniane automatycznie i komfortowo, stosownie do prędkości jazdy.

Najlepsza widoczność
Wszystkie modele Farmlift są wyposażone w wygodną, przestronną, całkowicie przeszkloną kabinę oferującą optymalną widoczność, zwłaszcza w górnym obszarze pracy. Operatorzy obeznani z kabinami ciągników Case IH będą się czuli jak u siebie w domu w tym wygodnym, ergonomicznym miejscu pracy, stworzonym dla ładowarek Farmlift, a efektywny system wentylacji z opcjonalną klimatyzacją będzie ich orzeźwiał podczas długich dni pracy. Wszystkie ważne funkcje, takie jak obsługa wysięgnika oraz zmiana kierunku jazdy i biegów, znajdują się w pobliżu palców w dżojstiku maszyny.

Najbardziej płynna praca wysięgnika
Standardowo ładowarki Farmlift marki Case IH mają wydajność przepływu płynu hydraulicznego na poziomie do 120 l/min, podczas gdy modele 635 i 742 posiadają pompę o zmiennej wydajności, wynoszącej do 140 l/min. Zawory z linią czujnikową zapewniają precyzyjne i proporcjonalne sterowanie wszystkimi funkcjami.

Pewny przepływ oleju hydraulicznego jest dostępny przy niskich prędkościach obrotowych silnika, co również minimalizuje zużycie paliwa. Wysięgnik teleskopowy posiada nową konstrukcję ramową w kształcie litery U, prawie bezobsługową część teleskopową, a także przemyślany sposób poprowadzenia przewodów, zapewniający bezpieczeństwo, wydajność i łatwość obsługi. Boczna rama prowadząca ma sztywną konstrukcję i zapewnia bezpieczną pracę funkcji teleskopowej wysięgnika. Solidny adapter do narzędzi zapewnia gwarantuje pozbawione luzów mocowanie najróżniejszych narzędzi przy kącie wychylenia wynoszącym nawet 145 stopni w modelach Farmlift 635 i 742.

Bezpieczny załadunek i duża stabilność
Nowo zaprojektowana konstrukcja podwozia zapewnia nisko położony środek ciężkości oraz optymalne rozłożenie wagi, niezależnie od wykonywanego zadania. Specjalna konstrukcja wysięgnika teleskopowego pozwala z łatwością absorbować ekstremalne siły i pomimo nisko położonego środka ciężkości maszyna nadal ma wysoki prześwit. Optymalny rozkład wagi między przednią a tylną osią zapewnia doskonałą przyczepność i optymalną pracę w terenie.

Wszystkie modele Farmlift są wyposażone w napęd na cztery koła, możliwość wyboru trzech trybów kierowania, która zapewnia doskonałą zwrotność i nieduży promień skrętu w terenie, na drodze lub na podwórzu.POWIĄZANE

Od czerwca DEUTZ-FAHR ARENA będzie miejscem, w którym rolnicy i kontrahenci będą...

Wybór kombajnu zbożowego to kwestia strategiczna z punktu widzenia prowadzenia g...

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego to nie tylko nauki przyrodnicze, lecz takż...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę