2500 uczniów tropiło mity

6 października 2016
2500 uczniów tropiło mity

Zakończyła się II edycja programu edukacyjnego „Tropiciele Mitów” - autorskiego przedsięwzięcia spółki ANWIL, powstałego we współpracy z Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. W dwóch odsłonach projektu wzięło udział aż 2500 uczniów z 95 rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Celem programu „Tropiciele Mitów” było obalenie błędnych przekonań na temat nawozów mineralnych oraz przekazanie dobrych praktyk związanych z tym sposobem odżywiania roślin. Formuła zajęć oparta na metodologii edutainment, podkreślającej rolę zabawy w procesie uczenia się sprawiła, że uczniowie z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Lekcje prowadziły dwie osoby: ekspert ds. nawożenia oraz osoba pełniąca rolę oponenta, które wchodzą ze sobą w interakcje. Mówiły one językiem młodego pokolenia, dzięki czemu przyszli rolnicy niezwykle szybko przyswajali sobie prezentowaną wiedzę.

W czasie trwania II edycji programu dodatkowo został zorganizowany konkurs memowy – „Montuj memy z CANWILEM”, który miał na celu utrwalenie wiedzy zdobytej przez uczniów w ramach zajęć. Zadaniem uczestników było przygotowanie zabawnych memów z CANWIL-em – saletrzakiem z Włocławka w roli głównej. - Do konkursu zgłoszonych zostało aż 220 prac. Uczniowie zaskoczyli nas bardzo wysokim poziomem wiedzy na temat nawożenia i rolnictwa, a także znakomitym poczuciem humoru. Posiedzenie jury było dla nas wielką przyjemnością, chociaż zwycięzcę nie łatwo było wybrać - mówi Agnieszka Multan, koordynator projektu z ramienia spółki ANWIL. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Agata Trębińska ZSP Nr 4 w Siedlcach, która wygrała dla siebie drona oraz wycieczkę edukacyjną dla swojej klasy. Organizatorzy przyznali również 5 dodatkowych wyróżnień oraz nagrody w postaci dronów. Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie: https://www.tropicielemitow.pl/konkurs/

W związku z dużym powodzeniem programu „Tropiciele Mitów” oraz pozytywnymi opiniami na jego temat zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli, ANWIL planuje w najbliższym czasie kolejną odsłonę projektu.

Program „Tropiciele Mitów” został uznany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za dobrą praktykę CSR w kategorii „Edukacja”, dzięki czemu projekt został uwzględniony w publikacji Raport Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2015.

Więcej informacji o programie Tropiciele Mitów oraz konkursie na stronie: https://www.tropicielemitow.pl/

Biuro prasowe ANWIL S.A.


POWIĄZANE

Mimo obowiązujących sankcji minister rolnictwa Niemiec Christian Schmidt zaprosi...

Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) poinformowała w czwartek o nowych pr...

KRUS informuje, że od 31 grudnia 2016 r. zmieniła się kwota przychodu miesięczne...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę