cts_ptak_10317

60-lecie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie

7 września 2016

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w obchodach 60-lecie działalności Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa w Minikowie, które odbywały się 2 września.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podkreślił, że minikowski ośrodek zawsze rzetelnie służył wsi oraz rolnictwu i w dużym stopniu przyczynił się do rozwoju regionu. Zawsze też aktywnie uczestniczył w przemianach polskiego rolnictwa, dostosowując się do zmieniającej się polityki rolnej państwa, potrzeb rolników, zmiennej sytuacji rynkowej, tak aby poprawiać efektywność produkcji rolnej i dalszy rozwój obszarów wiejskich. W ocenie ministra ośrodek w Minikowie spełnia najwyższe standardy doradcze i jest wzorem dla innych ośrodków.

Historię Ośrodka w Minikowie oraz jego rolę i znaczenie dla rolnictwa i mieszkańców wsi regionu, przedstawił dr Roman Sass wieloletni dyrektor Ośrodka w Minikowie.

Podczas uroczystości omówiono perspektywy i zadaniach ośrodka, który od sierpnia br. jest już w gestii Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ważnym momentem jubileuszu 60-lecia było wręczenie odznaczeń państwowych, resortowych i medali okolicznościowych zasłużonym pracownikom ośrodka.

W uznaniu zasług ośrodek otrzymał od ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela okolicznościowy puchar, a marszałek województwa odznaczył ośrodek medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

MRiRW


POWIĄZANE

W UE utrzymuje się silny opór wobec genetycznie modyfikowanych roślin. Przedstaw...

Liczba niedożywionych z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej stale rośnie...

W dniu 27 marca 2017 r. Zarząd KRIR realizując wniosek z VII posiedzenia Krajowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę