9 lipca - Światowy Dzień Barefoot Projekt Czysta Plaża!

7 lipca 2016
9 lipca - Światowy Dzień Barefoot Projekt Czysta Plaża!
Newseria Lifestyle

W celu podkreślenia wyjątkowości Światowego Dnia Barefoot Projekt Czysta Plaża powstał specjalny film pokazujący tworzenie piaskowych rzeźb w Państwach biorących udział, niosący przesłanie akcji: Pozostawmy tylko ślady bosych stóp! 

Barefoot Projekt Czysta Plaża to inicjatywa, która powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej celem jest wsparcie lokalnych społeczności w problemie zaśmiecania i tego jak temu zaradzić, tak abyśmy wszyscy mogli przejść się po plaży bosą stopą. Od momentu powstania 10 lat temu, akcja rozrosła się na 5 kontynentów i ponad 14 000 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami uzbierali ponad 20 ton śmieci.

W dniu 9 lipca 2016 roku, Światowy Dzień Barefoot Projekt Czysta Plaża odbędzie się w 11 państwach: Australii, Kanadzie, Niemczech, Meksyku, Filipinach, Polsce, Portoryko, Singapurze, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W każdym z Państw będą miały miejsce sprzątania plaż, podczas których wolontariusze przyłożą rękę i stopę do tego, by oczyścić lokalne plaże z zalegających tam odpadków.

Wszystkich, którzy chcą się do nas dołączyć zapraszamy 9 lipca na Plażę Miejską przy Contrast Cafe w Gdyni od godz. 10:00!

Wspólnymi siłami i w dobrym towarzystwie zdziałamy jeszcze więcej! - mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Udział w projekcie da nam nie tylko satysfakcję z tego, że pomagamy i dajemy dobry przykład innym, ale też dobrą zabawę z przyjaciółmi! Dołączcie do nas i pomóżcie ocalić polskie plaże, bo lato najlepiej smakuje na boso!

Nagłaśniając problem Światowego Dnia Barefoot Projekt Czysta Plaża, w maju tego roku w krajach biorących udział w akcji lokalni artyści stworzyli piaskowe rzeźby, aby przekazać przesłanie, które brzmi: pozostawmy tylko ślady bosych stóp. W Polsce również wykonano rzeźbę w maju na plaży miejskiej w Gdyni. Aby dodatkowo podkreślić wyjątkowość tego dnia i podkreślić międzynarodowego ducha podjętych działań powstał film, który jest kompilacją z tworzenia i efektów pracy artystów z Państw biorących udział w Światowym Dniu Barefoot Projekt Czysta Plaża.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: www.facebook.com/barefootwineuk

Światowy Dzień Barefoot Projekt Czysta Plaża jest również idealną okazją, aby spotkać się ze znajomymi i dać dobry przykład innym. Dzięki naszym działaniom będziemy mogli uświadomić każdemu jak bardzo ważne jest zachowanie natury w stanie niezmienionym.

Każdy może dołączyć do naszych działań, wystarczy wejść na stronę www.czystapolska.org.pl i zarejestrować się lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska, który będzie czekać na wszystkich chętnych na plaży w dniu sprzątania!

Dzięki partnerstwie z Barefoot Projekt Czysta Plaża jesteśmy w stanie zadbać o czystość przyrody w Polsce od Tatr, aż po Bałtyk! - mówi Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska. Zarówno Polskie plaże jak i góry to dwa z często wybieranych celów wakacyjnych. Ich popularność niesie za sobą niestety jednak zagrożenie zaśmieceniem, dlatego tak ważna jest edukacja o tym problemie, a także to jak sobie z nim radzić .

Na wolontariuszy, którzy dołączą do Barefoot Projekt Czysta Plaża będą czekały nie tylko przybory potrzebne do sprzątania jak worki i rękawiczki, ale również gry, zabawy i konkursy ekologiczne.

* * *

Stowarzyszenie Czysta Polska zawiązało się w grudniu 2012 roku. Zamierzone cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska; w tym ochrona cennych przyrodniczo obszarów, prowadzenie edukacji ekologicznej; popularyzowanie idei ochrony środowiska naturalnego i ekologii; przeciwdziałanie nielegalnemu przemieszczaniu i składowaniu odpadów; realizacja przedsięwzięć związanych z gospodarką odpadami i ochroną powierzchni ziemi, wspieranie szeroko rozumianej inicjatywy społecznej obywateli.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej akcji Barefoot Beach Rescue Project. Inicjatywa ta powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie plaż z ton śmieci. Współorganizatorem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Czysta Polska. W zeszłym roku dzięki akcjom Barefoot Projekt Czysta Plaża i Czyste Tatry posprzątano plaże i górskie szlaki w aż siedmiu miastach! Chętnych do pomocy nie brakowało. W akcje zaangażowało się aż 4747 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami uzbierali ponad 837 kg śmieci.

#GetBarefoot

#WorldBeachRescueDay

#BarefootFriendly

#BoseStopy

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Parlament Europejski przegłosował w środę zatwierdzenie unijno-kanadyjskiej umow...

Łódzcy naukowcy opatentowali technologię pozyskiwania białka z roślin oleistych....

Trwają rozmowy ze stroną chińską na temat możliwości eksportu polskiej wieprzowi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę