Advertisement

AGRO-TECH w Minikowie

5 lipca 2016

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH, to największa, regionalna wystawa rolnicza w północnej części Polski. Odbywała się ona pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi odwiedził podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki, który oglądał targowe ekspozycje, pokazy zwierząt, a także pracę maszyn rolniczych, głównie uprawowych.

Ryszard Zarudzki był na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz agencji rolnych, gdzie udzielano informacji m.in. o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

W tegorocznej 39. edycji Targów AGRO-TECH uczestniczyło 422 wystawców z kraju i zagranicy: z Niemiec, Anglii, Francji, Litwy. Targi odwiedziło około 35 tysięcy osób, głównie rolników z woj. kujawsko-pomorskiego i województw sąsiednich.

Targom towarzyszyła IX Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, w której wzięło udział 50  hodowców bydła z całego kraju. Pod ocenę wystawiono około 150 sztuk bydła mlecznego i mięsnego.

W Centrum Hodowli Roślin i Nasiennictwa można było natomiast zobaczyć unikalną kolekcję 200 krajowych i zagranicznych odmian roślin uprawnych m.in. zbóż, strączkowych, oleistych.

MRiRW


POWIĄZANE

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korz...

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła w czwartek dwa poselskie projekty nowelizacj...

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Developmen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę