A_TSW_2026_950

Indie: Kryzys żywnościowy? Jedzcie szczury!

5 stycznia 2016
Rząd indyjskiego stanu Bihar już wie jak przeciwdziałać skutkom rosnących cen żywności i jednocześnie uratować zbiory zboża. Swoim obywatelom władze zaleciły jedzenie... szczurów - podała w poniedziałek agencja Reutera.
Dzięki temu posunięciu władze Biharu, jednego z najbiedniejszych w Indiach, chcą w okresie rosnących cen żywności zmniejszyć udział ryżu w diecie swoich obywateli.

Zdaniem tamtejszego departamentu pomocy społecznej, szczurze mięso jest zdrową alternatywą dla kosztownego ryżu czy zboża. W planach jest nawet wprowadzenie go do menu w restauracjach.

Urzędnik departamentu pomocy społecznej Vijay Prakash wskazuje też na dodatkową korzyść płynącą z tej decyzji: "Dzięki temu uchronimy zboże".

Według oficjalnych danych szczury zjadają niemal 50 proc. indyjskiego zboża znajdującego się na polach i w magazynach.

Szczurzym mięsem odżywiają się już biedniejsze grupy indyjskiego społeczeństwa.

POWIĄZANE

Kampania cukrownicza 2025/2026 w Krajowej Grupie Spożywczej S.A. trwa od 25 sier...

W zeszłym tygodniu w ministerstwie rolnictwa miało miejsce spotkanie zorganizowa...

Liderki polskiej wsi rozpoczynają „podróż mentoringową”. Kluczowa Rola Kobiet w ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę