A_BIO_AGRO_950

Kryzys w szwedzkiej wieprzowinie

5 stycznia 2016

Szwedzki sektor trzody chlewnej znajduje się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Według tamtejszej federacji rolników (LRF), w okresie od 3 stycznia do 9 lutego br. aż 100 gospodarstw hodowlanych spośród 1200 zarejestrowanych zakończyło działalność - informuje FAMMU/FAPA.
Jeśli ta tendencja utrzyma się nadal, do końca 2011 r. z produkcji trzody chlewnej zrezygnuje ponad 20 proc. gospodarstw - informuje FAMMU/FAPA.

Standardy dobrostanu zwierząt w Szwecji są najbardziej rygorystyczne w całej UE, co powoduje wzrost kosztów produkcji.

Szwedzkim producentom trudno jest obecnie konkurować z tańszą wieprzowiną z importu. Hodowcy domagają się od rządu wprowadzenia płatności tytułem rekompensaty za ponoszenie zwiększonych kosztów związanych z dobrostanem zwierząt.


POWIĄZANE

St. Valentin, 11 listopada 2025 r. – Podczas tegorocznych targów Agritechnica 20...

Kot w domu to sama radość, a kilka kotów… jeszcze więcej radości! Te niezwykle i...

Pan Grzeogorza Jedamski, rolnik emeryt od kilku lat zabiego o sprawiedliwą wysok...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę