biogaz_09_2025

Na giełdach drożeje cukier

3 grudnia 2015
Jak podała FAMMU/FAPA, połowa maja przyniosła dynamiczne podwyżki notowań cukru na giełdach. Przez ostatni tydzień cukry biały i surowy podrożały o prawie 6 proc., wynosząc odpowiednio 494,4 USD/t i 402,3 USD/t.
W relacji miesięcznej cukier biały był droższy o 5 proc., a surowy o 8 proc., w skali roku podwyżki wyniosły zaś odpowiednio 4 i 7%. Powodem były prognozy spadku zbiorów trzciny cukrowej i produkcji cukru w Brazylii.
Więcej trzciny ma trafiać do rafinerii bioetanolu niż do cukrowni, a udział surowca do produkcji paliwa może być jeszcze wyższy, jeśli zostanie podwyższony o 2,5 pp. obowiązkowy próg blendingu bioetanolu w Brazylii do 27,5 proc.



POWIĄZANE

Prawie 1,6 mld euro – tyle mają wynieść roczne oszczędności dla rolników po upro...

Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków została wybrana nowa Rada Nadz...

Coraz większą popularność zyskują nowoczesne produkty na bazie naturalnych skład...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę