biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Nowa dawna nuta

3 grudnia 2015
W ramach obchodów Roku Oskara Kolberga i projektu pt. „Wariacje Kolbergowskie na dwa regiony: Ziemia Łęczycka i Kurpie czyli ludowe słowo, muzyka i taniec inspirowane spuścizną Oskara Kolberga, jako budowanie kulturowej więzi ponadregionalnej’’ Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi organizuje ogólnopolski konkurs ,,Nowa dawna nuta’’ na aranżację pieśni ludowej (utworu słowno-muzycznego) zapisanej przez Oskara Kolberga z terenu Ziemi Łęczyckiej (Dzieła Wszystkie, t. 22 łęczyckie) i Kurpiów (Dzieła Wszystkie, t. 27 Mazowsze cz. IV).

Celem  konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja spuścizny naukowej Oskara Kolberga w postaci treści kultury ludowej Ziemi Łęczyckiej i Kurpiów poprzez jej twórczą interpretację oraz umożliwienie swobodnego przekazu międzypokoleniowego między różnorodnymi grupami artystów oraz wymiana doświadczeń zawodowych i artystycznych między pokoleniami artystów ludowych. Ponadto wytworzenie wśród uczestników wydarzenia - mieszkańców Ziemi Łęczyckiej oraz zaproszonych gości i muzyków silnego poczucia tożsamości z własną kulturą regionalną i promowanie dziedzictwa kulturowego, szczególnie folkloru subregionów Ziemi Łódzkiej i Mazowsza

Uczestnikami Konkursu „Dawna Nowa Nuta” mogą być zespoły instrumentalne i śpiewacze, ludowe i folkowe (kapele) , bez względu na to, czy posiadają autorskie publikacje płytowe.


Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie zgłoszenia w formacie mp3
z utworem – aranżacją oraz kserokopią wybranej pieśni ze wskazanych tomów dzieł Oskara Kolberga. Nagrania należy przesłać na adres: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi do 30.08.2014.

Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z deklaracją gotowości przyjazdu
na prezentacje konkursowe „Dawna Nowa Nuta”, które odbędą się w Skansenie „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku pod Łęczycą 20.09.2014 r. –
w przypadku zakwalifikowania do finałowej dziesiątki.


Pierwsza trójka laureatów otrzyma nagrody pieniężne. Łączna pula nagród wynosi 9800,00 zł.

Zdobywca I miejsca otrzyma możliwość udziału w profesjonalnej sesji nagraniowej w Radio Łódź. Przewidziana jest nagroda publiczności, którą ufunduje Centralny Łuk Turystyczny.



POWIĄZANE

Analiza skutków porozumienia handlowego między UE a USA z lipca 2025 1. Tło: o c...

ROLNICTWO W OBLICZU WIELKIEGO KRYZYSU – PILNE APEL ŚRODOWISK BRANŻOWYCH DO WŁADZ...

W ostatnich tygodniach ukraiński rynek pszenicy paszowej doświadcza zauważalnego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę