Negocjacje, ważny element strategii rynkowej dla zakładów mleczarskich w Polsce - to temat konferencji zorganizowanej dziś przez Związek Prywatnych Przetwórców Mleka. Konferencja miała na celu podkreślenie wzrastającej roli i znaczenia negocjacji w kontaktach handlowych przemysłu mleczarskiego z przedstawicielami wielkiej dystrybucji oraz omówienie zasad i norm dobrej współpracy handlowej.
"Stworzenie płaszczyzny dialogu i sprzyjającej atmosfery do współpracy między dostawcami towarów i ich odbiorcami jest przykładem, jak własnymi zorganizowanymi działaniami, nawet w trudnej sytuacji, można osiągnąć ogromny sukces. W długim czasie nie polsko - polska konkurencja i nie walka, ale współpraca producentów surowca, przetwórców, handlowców i eksporterów pozwoli na produkowanie dobrych artykułów i umiejętne ich sprzedanie" - powiedział uczestniczący w konferencji podsekretarz stanu Andrzej Kowalski.
Dynamiczny rozwój sieci handlowych stworzył nowe warunki i nową jakość w organizowaniu dystrybucji produktów mleczarskich.
"Poprzez te sieci dystrybuowane jest ponad 40% sprzedaż produktów galanterii mleczarskiej, co sprawia, że są one ważnym partnerem handlowym. Jednocześnie polskie mleczarnie są także poważnymi partnerami dla tych sieci. Dlatego dobra współpraca obu stron jest niezmiernie ważna. Dyktat któregokolwiek partnera byłby niekorzystny zarówno ze względów ekonomicznych jak i gospodarczych" - podkreślił wiceminister A. Kowalski.