Puma Uniwersal

Polska wieś 2012. Raport o stanie wsi

13 lipca 2012
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa  przygotowała kolejne wydanie ,,Raportu o stanie wsi.  Polska Wieś 2012’’ Publikacja jest dostępna bezpłatnie do wyczerpania nakładu w siedzibie Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w Warszawie przy ul. Gombrowicza 19 oraz  w Wydawnictwie Naukowym Scholar i wybranych księgarniach.

„Polska wieś 2012” to siódma edycja wydawanego od 2000 roku raportu o stanie polskiej wsi. Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa rozpoczęła publikowanie raportów na kilka lat przez wejściem Polski do Unii Europejskiej, przedstawiając proces przygotowań naszego kraju do członkostwa w Unii Europejskiej i problemy z tym związane, a następnie skutki społeczno-ekonomiczne integracji europejskiej dla obszarów wiejskich w Polsce.
 
Tegoroczna edycja raportu jak zwykle posiada wymiar interdyscyplinarny oddając złożony obraz obszarów wiejskich w ujęciu ekonomicznym, społecznym i przyrodniczym. Redaktorzy naukowi raportu, prof. dr hab. Jerzy Wilkin i dr Iwona Nurzyńska, konsekwentnie realizują to założenie metodologiczne, co pozwala na porównanie i ocenę zmian dokonujących się na polskiej wsi na przestrzeni 12 ostatnich lat. 
 
Raport „Polska wieś 2012” ukazuje się w 8 lat po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Podejmuje on próbę oceny efektów realizacji dotychczasowej polityki rozwoju obszarów wiejskich, w tym jej wpływu na dziedziny życia decydujące o poziomie życia mieszkańców wsi. Ocena ta zbiega się z trwającą obecnie dyskusją nad przyszłym kształtem Wspólnej Polityki Rolnej UE i może stać się ważnym głosem w debacie o krajowych priorytetach rozwoju obszarów wiejskich.

POWIĄZANE

Komisja Europejska pozwała w czwartek Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE w z...

Resort rolnictwa liczy na otwarcie chińskiego rynku na polskie owoce i drób. Dzi...

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie browaru SABMiller, do którego należ...


Komentarze

...Kto się wiele pyta, ten się wiele uczy...
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Huzar prawy
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę