Biogaz_III Forum 2025

Pomorski Przegląd Folklorystyczny

3 grudnia 2015
Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku  wspólnie z Samorządem Województwa Pomorskiego w dniach 26- 27 lipca 2014 roku w Lubaniu organizuje w ramach Dni Folkloru Pomorza Pomorski Przegląd Folklorystyczny.

Jego celem jest przede wszystkim prezentacja dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych działających na terenie województwa pomorskiego oraz
promocja regionu pomorskiego, propagowanie wiedzy o historii, tradycji i kulturze
ludowej współczesnej i dawnej wsi pomorskiej poprzez ukazanie różnorodności
kulturowej regionu w szczególności folkloru. Ponadto wsparcie lokalnych społeczności, wzrost poczucia integracji z regionem i tożsamości stwarzania możliwości artystycznej konfrontacji i wymiany doświadczeń.

Uczestnikami Przeglądu mogą być wyłącznie zespoły folklorystyczne autentyzowane, regionalne(artystycznie opracowane) i stylizowane, z terenu województwa pomorskiego.


POWIĄZANE

W czasach, gdy europejskie rolnictwo stoi w obliczu bezprecedensowych wyzwań – o...

Polska sprzeciwia przedłużeniu umowy UE–Ukraina o transporcie drogowym. Uderza o...

Czerwiec w tym roku stoi pod znakiem wyborów. Niektórzy głosowali sercem, inni r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę