aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pomysł na dopłaty

10 lutego 2004

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży chce zająć się wypełnianiem wniosków o dopłaty bezpośrednie. Usługa będzie kosztowała 10 zł, ale uczelnia przejmie na siebie odpowiedzialność i da rolnikom gwarancje uzyskania dopłat.

Podlaski Oddział Agencji podchodzi do tego pomysłu sceptycznie. Zdaniem urzędników większe szanse otrzymania dopłat dadzą rolnikom punkty informacyjne, zlokalizowane w każdym urzędzie gminy na Podlasiu.

Zdaniem rektora Szkoły Agrobiznesu, rolnicy nie będą w stanie sami wypełnić wniosków i powinni zająć się tym co umieją najlepiej, czyli pracą na roli. Z powodzeniem mogą to zrobić za nich studenci. Będzie okazja do zarobienia na czesne, a studentom będzie zależało na poprawnym wypełnieniu wniosku, bo wynagrodzenie za jego sporządzenie otrzymają dopiero po wpłynięciu dopłaty na konto rolnika.

Urzędnicy z podlaskiego oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie są najwyraźniej zwolennikami działań niekonwencjonalnych. Ich pomysł to zatrudnienie nowych urzędników w punktach konsultacyjnych w całym województwie. Model ten do złudzenia przypomina gminne biura informacji europejskiej. Przed ubiegłorocznym referendum znaleźli w nich pracę bezrobotni, tyle że na krótko. Zaś całą swoją wiedzę o Unii zdobyli na dwudniowym szkoleniu.

Jedno jest pewne - pracownicy agencji nie będą mogli wypełniać wniosków za rolników, bo to oni będą je później rozpatrywali. A konsekwencje źle wypełnionego wniosku ponoszą sami rolnicy.


POWIĄZANE

Już za moment rozpocznie się długo wyczekiwany gorący sezon wakacyjny. Z pomocą ...

Nieustannie pojawiają się nowe informacje o przypadkach, w których oszuści wykor...

Wiele osób posiadających rezydencję podatkową Abu Zabi, Dubaju czy innego emirat...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę