biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Rosja: większa produkcja wieprzowiny i drobiu

10 września 2012
FAMMU/FAPA podała, że w lipcu br. produkcja mięsa wieprzowego w Rosji osiągnęła poziom 76,3 tys. ton, tj. była o 16 proc. większa niż przed rokiem oraz przewyższała produkcję z czerwca br. o 5 proc.

Produkcja drobiu (wraz z podrobami) wzrosła o 22 proc. do 285 tys. ton, natomiast wytwórczość mięsa wołowego obniżyła się o 1,2 proc. do 14,2 tys. ton. Łącznie w pierwszych siedmiu miesiącach 2012 r.

Rosjanie wyprodukowali 5,8 mln ton mięsa, tj. o 9 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r. W miesiącach styczeń-lipiec br. produkcja wieprzowiny zwiększyła się o 5,5 proc., drobiu skoczyła o 17 proc., natomiast wytwórczość mięsa wołowego obniżyła się o 5 proc.



POWIĄZANE

Raport ekspercki dla PPR.pl Opracowanie na podstawie raportu USDA „Spanish Dried...

Europejskie organizacje rolnicze biją na alarm — nowe koncesje handlowe dla Ukra...

W Parlamencie Europejskim w czwartek 10 lipca odbędzie się głosowanie o wotum ni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę