biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Ukraina może podpisać umowę stowarzyszeniową z UE

5 stycznia 2016
Szef MSZ Radosław Sikorski i szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton wyrazili w piątek nadzieję, że na jesiennym szczycie Partnerstwa Wschodniego Ukrainie uda się podpisać umowę stowarzyszeniową z UE, a Gruzji, Armenii i Mołdawii - parafować umowy stowarzyszeniowe.

Ministrowie spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Węgry, Czechy i Słowacja) i Partnerstwa Wschodniego spotkali się w piątek w Krakowie. Rozmawiali o przyszłości Partnerstwa i jego listopadowym szczycie w Wilnie. W spotkaniu wzięła udział Ashton oraz komisarz ds. Rozszerzenia i Europejskiej Polityki Sąsiedztwa Sztefan Fuele i minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius.
Sikorski zaznaczył, że ważnym elementem dyskusji był jesienny szczyt Partnerstwa  Wschodniego. Podkreślił, że jest na nim możliwe podpisanie przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE oraz parafowanie umów z UE przez Armenię, Gruzję i Mołdawię.
Ashton wyraziła nadzieję szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie będzie "wspaniałą okazją", by podpisać umowy.
"Wierzymy, że ważne jest zapewnienie dalszej bliskiej współpracy (...) Wierzę w długie i silnie związki tych państw z Unią Europejską, że będą mogły stawić czoła wyzwaniom" - powiedziała Ashton podczas konferencji prasowej po spotkaniu.
Sikorski ocenił ponadto, że polskie przewodnictwo w Grupie było udane. "Nadaliśmy dużą widoczność naszej grupie i sporo osiągnęliśmy" - ocenił. Po Polsce przewodnictwo obejmą Węgry.


POWIĄZANE

W polskiej polityce wiejskiej i społecznej wrze coraz mocniej. Do redakcji ppr.p...

To, co wydarzyło się 15 sierpnia w województwie opolskim, wstrząsnęło środowiski...

Wśród najpopularniejszych gatunków lipca Kantar Polska wymienia pomidory, ziemni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę