aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

W trosce o zrównoważony rozwój Europy

24 października 2007
Około 250 milionów euro wynosi roczny budżet Wspólnotowego Centrum Badawczego (JRC), które stanowi źródło niezależnych informacji  naukowych  i technicznych dla twórców polityki, świadczące usługi dla Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Rady i Państw członkowskich Unii Europejskiej. Celem JRC jest przede wszystkim udzielanie pomocy w tworzeniu bezpiecznej, czystszej i bardziej konkurencyjnej Europy.
Dlatego też do zadań JRC należy miedzy innymi wykrywanie i pomiar genetyczny modyfikowanych organizmów (GMO) w żywności i karmie, tworzenie technik nuklearnych w medycynie sądowej, wykrywanie przemytu materiałów nuklearnych w Unii Europejskiej i wykorzystywanie technologii satelitarnych do monitorowania wykorzystania gruntu, wytrzebiania lasów i sytuacji niebezpiecznych , takich jak pożary i powodzie.
Jak udało się nam dowiedzieć działania IRC koncentrują się na trzech głównych filarach: żywności, produktach chemicznych i zdrowiu, ochronie środowiska i zrównoważonym  rozwoju oraz bezpieczeństwie i ochronie nuklearnej.
Wspólnotowe Centrum Badawcze posiada siedem instytutów naukowych  zlokalizowanych miedzy innymi w Niemczech, Belgii, Włoszech oraz Holandii i Hiszpanii oraz trzy Dyrekcje Generalne , które współpracując z klientami takimi jak Dyrekcje Generalne ,organizacje branżowe, badawcze i wyższe uczelnie oraz władze Państw Członkowskich, prowadzą badania o podstawowym znaczeniu dla obywateli Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

Rada Eeuropy formalnie przyjęła wczoraj ukierunkowany przegląd niektórych podsta...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że w związku ze złożoną rezygnacją...

W pierwszych 6 dniach maja przewozy drogowe produktów rolnych z Ukrainy w ekspor...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę