biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Wieści z europejskiego rynku zbóż

20 listopada 2007
Jak informuje FAMMU/FAPA na ostatnim posiedzeniu Komitetu Zarządzającego ds. Rynku Zbóż udzielono licencji na import 456 tys. ton kukurydzy. W sumie w okresie od początku sezonu do dnia 13 listopada br. Unia Europejska  wydała pozwolenia na import 6,15 mln ton tego gatunku wobec 1,72 mln ton w analogicznym okresie poprzedniego sezonu. Największym zainteresowaniem cieszy się brazylijska kukurydza, wolna od GMO.
Wzmożone zakupy kukurydzy obserwowane w ostatnim okresie to skutek znacznych niedoborów zbóż paszowych odczuwanych przez Unię.
Wydano również licencje na import 126 tys. ton sorgo, co daje w sumie import od początku sezonu w wysokości 1,8 mln ton (wobec 191 tys. ton w tym samym okresie sezon wcześniej) oraz 136 tys. ton pszenicy miękkiej - łącznie 2,6 mln ton w bieżącym sezonie (wobec 5 mln ton w analogicznym okresie poprzedniego sezonu).


POWIĄZANE

Aleksandra Bednarek, sommelierka chleba, z wizytą w Polsce   Wielowymiarowa wizy...

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia często utrudnia utrzymanie zdrowych naw...

Waszyngton, 12 sierpnia 2025 r. – Amerykański sekretarz rolnictwa Brooke L. Roll...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę