Anwil_7.04.17

ARiMR kontroluje dywersyfikację upraw do 31 lipca 2016 r.

19 lipca 2016
ARiMR kontroluje dywersyfikację upraw do 31 lipca 2016 r.

W związku z negatywną opinią Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych odnośnie zmiany terminu kontrolowania przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa spełnienia wymogu dywersyfikacji upraw Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiedziało pismem z dnia 14 lipca 2016 r., że uwaga o utrzymaniu w 2016 r. dotychczasowego terminu kontroli dywersyfikacji upraw, tj. od dnia 15 maja do dnia 15 lipca, nie została uwzględniona z uwagi na wydłużenie w 2016 r. terminu składania wniosków o płatność oraz konieczność umożliwienia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przeprowadzenia kontroli.

Należy zaznaczyć, że informacja o zmianie okresu obliczania udziału różnych upraw w celu dywersyfikacji upraw w odniesieniu do 2016 r. została umieszczona na stronie internetowej MRiRW. Odpowiednia informacja w tym zakresie została także wprowadzona do materiału informacyjnego nt. zazielenienia.

Ponadto resort rolnictwa zwrócił się do ARiMR z prośbą o niezwłoczne i jak najszersze przekazanie rolnikom informacji o procedowanej zmianie przepisów. Pismo w tej sprawie zostało wystosowane także do Centrum Doradztwa Rolniczego, by m.in. za pośrednictwem Oddziałów Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie, Poznaniu i Radomiu, jak i wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego, informacja o przedmiotowej zmianie została przekazana do rolników.

Równocześnie chcę zaznaczyć, że kontrola dywersyfikacji upraw jest możliwa zarówno na podstawie obecności uprawy, jak i na podstawie jej pozostałości (np. ścierniska) znajdujących się na polu po zbiorze (w niektórych przypadkach także po zaoraniu).

krir.pl


POWIĄZANE

Jeżeli Prawo wodne nie zostanie przyjęte do końca czerwca, to KE będzie miała pr...

13 kwietnia 2017 r. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja Restrukturyz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę