Advertisement

BGŻ BNP Paribas liderem rankingu w kategorii banków dla rolnika

15 marca 2017
BGŻ BNP Paribas  liderem rankingu w  kategorii banków dla rolnika
PAP / Szymon Łaszewski

Najlepszą ofertę dla skierowaną do rolników ma bank BGŻ BNP Paribas - wynika z drugiej edycji rankingu "Bank Najlepszy dla Rolnika" wykonanego przez firmę Martin & Jacob.

W tegorocznym rankingu przebadano 12 banków tj. wszystkie, które posiadają w swojej ofercie produkty dedykowane rolnikom - poinformował we wtorek na konferencji prasowej pełnomocnik zarządu ds. badań firmy Martin & Jacob Paweł Trojanowski.

Rolnicy najwyżej ocenili BGŻ PNB Paribas, SGB Spółdzielczą Grupę Bankową oraz Grupą BPS Bank Polskiej Spółdzielczości.

Oceniano cztery aspekty dotyczące działalności tych banków. Była to: oferta bankowa, jakość obsługi, warunki lokalowe oraz ogólna opinia na temat banku. Okazało się, że jak w ubiegłym roku, banki rdzennie związane z sektorem rolnym, zostały oceniane najwyżej. Zachowują zatem wypracowaną przez lata przewagę, która jest odzwierciedleniem przewagi, jaką mają nad innymi bankami w rozumieniu potrzeb biznesu rolnego- zaznaczył Trojanowski.

W kategorii najlepsza oferta dla rolnika, w której brano pod uwagę m.in. dostępność kredytów preferencyjnych, ilość produktów bankowych dla rolnika, możliwość wypłaty z bankomatów, korzystanie z bankowości internetowej czy wysokość prowizji i opłat wygrał BGŻ Paribas, Bank Zachodni WBK i mBanku. Natomiast w kategorii najlepszą obsługę dla rolników oferują: obok BGŻ PNB Paribas, SGB Spółdzielcza Grupa Bankowa oraz Grupa BPS Bank Polskiej Spółdzielczości.

Jak dowodzą wyniki tegorocznych badań, rolnicy nadal przywiązują dużą wagę do kontaktu bezpośredniego z doradcą oraz do jego kompetencji i cenią sobie dyskrecję obsługi, indywidualne podejście do klienta oraz prostą i zrozumiałą komunikację, dlatego chętnie korzystają z tradycyjnej bankowości. Jednak - co pokazuje badanie - coraz częściej doceniają bankowość internetową, w której łatwo wykonać przelew, widać historie konta i saldo operacji - tłumaczył Trojanowski.

Badanie zostało zrealizowane w styczniu br. metodą ilościową, przez internet. Z pierwotnego zbioru 5000 ankiet reprezentatywnego ze względu na kategorię wielkości gospodarstwa (powyżej 15 ha) i lokalizację w przestrzeni kraju, losowo dobrano 12 stuosobowych grup rolników wskazujących jeden z 12 banków oferujących produkty dla rolników, jako swój bank główny. Skonstruowany ranking opiera się na ocenach wystawionych w obrębie tych właśnie grup.

Firma Martin & Jacob powstała w 2001 roku, jest pierwszą w Polsce agencją marketingową specjalizującą się w rolnictwie. Podstawową działalnością operacyjną Martin & Jacob jest świadczenie usług badawczych, analitycznych oraz konsultingowych w sektorze agrarnym.

(PAP)


POWIĄZANE

Do 20 czerwca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia do nowego składu Komisji do spra...

W miniony weekend do Szepietowa przybyły tłumy zwiedzających. Zielona Gala to pr...

Spośród ponad 150 winnic istniejących na Podkarpaciu blisko 60 proc. przyjmuje t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę