Anwil_7.04.17

BIG JUMP 2016 – 10.07. godz. 15.00 wielkie wejście do wody

5 lipca 2016
BIG JUMP 2016 – 10.07. godz. 15.00 wielkie wejście do wody
Klub Gaja

Najlepszy wypoczynek to ten nad wodą, dlatego właśnie Klub Gaja zachęca do udziału w międzynarodowej akcji BIG JUMP, podczas której obywatele całej Europy manifestować będą swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek. 10 lipca 2016, o godzinie 15.00. zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się w Bielsku-Białej lub do zorganizowania własnego BIG JUMP przy najbliższym akwenie, w gronie przyjaciół.

Główne wydarzenie BIG JUMP 2016 odbędzie się w Bielsku-Białej. 10 lipca (niedziela) park Włókniarzy, na wysokości kortów. Punktualnie o godzinie 15.00 odbędzie się wspólne wejście do Białej!

Kolejny raz spotykamy się nad rzekami i jeziorami aby celebrować wspólne wejście do wody.  Z każdym rokiem więcej osób dostrzega ogromne znaczenie wody w życiu ludzi, przyrody i gospodarki. Wody mamy coraz mniej. Kiedy będziemy wchodzić 10 lipca o godz. 15.00 do wody gdziekolwiek w Polsce i Europie pamiętajmy, że jest ona nam i przyszłym pokoleniom niezbędna do życia i rozwoju” – mówi Jacek Bożek, Prezes Klubu Gaja.

Jeśli nie będzie Cię z nami w Bielsku-Białej, zorganizuj własny BIG JUMP! To proste!

1. Dołącz do wydarzenia BIG JUMP na facebook.com/Klub.Gaja.

2. Wyślij wypełnioną kartę zgłoszenia na adres zaadoptujrzeke@klubgaja.pl

3. Zaproś na wydarzenie rodzinę, przyjaciół, współpracowników, sąsiadów, zabierzcie ze sobą zwierzęta: psy czy konie.

4. 10 lipca 2016 o godz. 15.00 wejdziecie wspólnie do wody (wystarczy zanurzyć stopy lub dłonie), koniecznie zróbcie pamiątkowe zdjęcie. BIG JUMP można zorganizować wszędzie nad rzeką, stawem, jeziorem, morzem a nawet nad basenikiem w ogrodzie czy na balkonie.

5. Zdjęcia wraz z krótką relacją z Waszego BIG JUMP wyślij na adres

zaadoptujrzeke@klubgaja.pl. Najciekawsze z nich zostaną opublikowane na stronach oraz funpage’u Klubu Gaja. Autorzy trzech najciekawszych relacji otrzymają nagrody.

6. Pamiętaj – bądź ostrożny nad wodą!

7. Wszystkie miejsca BIG JUMP zgłoszone do Klubu Gaja znajdą się na interaktywnej mapie Polski na portalu www.zaadoptujrzeke.pl. W zeszłym roku Polacy zorganizowali BIG JUMP w ponad 70 miejscach!

Wejścia do wody w ramach BIG JUMP 2016 zgłoszono już w następujących miejscach w kraju, m.in.: Zalew na rzece Muchawce w Siedlcach, od strony "Cichej Stanice"(Polski Klub Ekologiczny Koło Podlasie), rzeka Oszczenica  (Sierakowska Kolei Drezynowa), Biała Przemsza w Dąbrowie Górniczej -Okradzionów (Kajaki Przemsza, Grzegorz Piętka) – Strumień Komora II, Ujście do rzeki Biała Przemsza w Sławkowie (Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy).

W Polsce wydarzenie koordynowane jest przez Klub Gaja, w ramach programu Zaadoptuj rzekę przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network.

Dzięki zaangażowaniu blisko 177 000 osób w latach 2005 – 2015 w ramach programu Zaadoptuj rzekę, opieką otoczono 746 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1492 miejscach w Polsce.

Więcej informacji i relacji z poprzednich akcji BIG JUMP >>>

Klub Gaja


POWIĄZANE

Jeżeli Prawo wodne nie zostanie przyjęte do końca czerwca, to KE będzie miała pr...

13 kwietnia 2017 r. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja Restrukturyz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę