cts_ptak_10317

Chiński sposób na grypę ptaków: roboty

17 stycznia 2017
Chiński sposób na grypę ptaków: roboty

Jedna z największych firm produkujących jaja w Chinach, Charoen Pokphand Group, postanowiła zrobotyzować obsługę produkcji jaj. Ma to być sposób na uniknięcie zakażenia stada grypą ptaków i innymi chorobami zakaźnymi. Stada obsługiwane przez roboty liczą już trzy miliony kur.

Jak poinformował Bloomberg szerokie wykorzystanie robotów w produkcji jaj jest nowością na świecie. Obecnie roboty nie wykonują jeszcze wszystkich czynności przy obsłudze stad, ich rola jednak rośnie. Najbardziej spektakularne są maszyny, które poruszają się między klatkami i sprawdzają temperaturę ciał kur, ich ruchliwość i inne parametry zdrowotne. Ma to na celu wyeliminowanie potencjalnie chorych osobników jeszcze przed rozwinięciem się konkretnej choroby.

Ideą wprowadzanych rozwiązań jest ograniczenie do minimum kontaktu kur z ludźmi, gdyż według wielu badań to właśnie zachowania ludzi są najczęstszą przyczyną chorób zakaźnych niosek. Ważną korzyścią z robotyzacji produkcji jest istotne ograniczenie konieczności podawania leków kurom, co odpowiada oczekiwaniom współczesnych konsumentów.

Charoen Pokphand Group przekazała informacje o automatyzacji produkcji większości swoich odbiorców hurtowych. Zdaniem firmy informacja ta zwiększyła zaufanie i pozwoliła przedsiębiorstwu wyróżnić się na rynku.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Ministerstwo rolnictwa pracuje nad projektem ustawy o funduszach ochrony przycho...

Przeszło 20 ciągników rolniczych pojawiło się w czwartek na ulicach Szczecina. P...

Ze zdziwieniem przyjmujemy czwartkowy protest rolników w Szczecinie - powiedział...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę