Copa i Cogeca składają hołd André Herlitzkie

21 września 2016
Copa i Cogeca składają hołd André Herlitzkie

Copa i Cogeca składają hołd André Herlitzkie - założycielu i twórcy najsilniejszej rolniczej organizacji lobbystycznej w UE.

André Herlitzka - założyciel organizacji reprezentujących rolników i spółdzielnie rolnicze - Copa i Cogeca - odszedł od nas. Copa i Cogeca podziękowały mu dzisiaj za umożliwienie naszym członkom przemawiania jednym, zdecydowanym głosem w UE.

Sekretarz generalny Copa i Cogeca, Pekka Pesonen, powiedział: „André Herlitzka, honorowy sekretarz generalny Copa i Cogeca, był inspiracją dla nas wszystkich. W 1959 r., tworząc Copa, dał rolnikom środek wyrazu. Niedługo potem powstała Cogeca, a następnie wspólny sekretariat Copa i Cogeca w 1962 r., by przekształcić się w największą i najsilniejszą rolniczą organizację lobbystyczną w UE”.

„Gdy rolnicy zmagali się z poważnymi wyzwaniami a Europa walczyła z deficytem żywnościowym, pan Herlitzka z Belgii odegrał fundamentalną rolę w tworzeniu wspólnej polityki rolnej (WPR), która obowiązuje do dziś dzień i która jest polityką niezwykle opłacalną, gdyż dzięki niej rolnicy cieszą się sprawiedliwszym i stabilniejszym poziomem życia, jednocześnie zaopatrując 500 mln unijnych konsumentów w wysokiej jakości żywność,” dodał Pesonen.

„Ten wieloletni sekretarz generalny Copa-Cogeca, sprawujący swoją funkcję przez ponad 35 lat od 1959 do 1994 r., nie tylko zainspirował wiele działań politycznych w zakresie rolnictwa na szczeblu UE, ale także odbudował ducha współpracy wśród rolników, spółdzielni i decydentów politycznych. Utrzymał jedność Copa i Cogeca, a jego oddanie dla rolnictwa i społeczności rolniczej zainspirowało nas wszystkich do dalszej współpracy. Na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że pozwoli to złagodzić ból odczuwany po jego stracie. Wraz z naszymi członkami składamy nasze kondolencje pani Collier, jego oddanej małżonce, a także rodzinie i przyjaciołom,” podsumował Pesonen.

Copa - Cogeca


POWIĄZANE

Przewodniczący Copa, Martin Merrild, złożył dzisiaj hołd byłemu przewodniczącemu...

W dniach 17-19 lutego 2017 r. już po raz trzeci w Halach Miejskiego Ośrodka Spor...

Fundusze promocji produktów rolno–spożywczych dobrze wykorzystują pieniądze UE, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę