Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie

28 lipca 2016
Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie
MRiRW

Drugie posiedzenie Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie odbyło się wczoraj w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz podsekretarz stanu Rafał Romanowski.

– Będziemy korzystać z państwa wiedzy i doświadczenia. Chcemy rzetelnie rozmawiać, a wnioski wykorzystywać w pracach resortu – powiedział podczas dzisiejszego posiedzenia minister Krzysztof Jurgiel i dodał, że  Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie to forma współpracy i bezpośrednich kontaktów,  a w strategicznych kwestiach jest ona  głosem rolniczego środowiska.

 Minister Jurgiel podkreślił, że podczas posiedzeń przedstawiane będą strategiczne kierunkowe działania w zakresie rolnictwa. Dziś omawiane były tematy dotyczące roli  rolnictwa i obszarów wiejskich  w Strategii odpowiedzialnego rozwoju, przygotowywanej przez Ministra Rozwoju, a także pakietu ustaw dotyczących pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym i konsolidacji inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności.

Minister zapowiedział, że w drugiej połowie sierpnia zorganizowane zostanie seminarium na temat propozycji zgłoszonych przez ministerstwo rolnictwa  do Strategii Odpowiedzialnego rozwoju i podkreślił,  że głos środowiska rolniczego w debacie na temat tej strategii powinien być znaczący.

– Rolnicy wiedzą czego chcą i to powinno być podstawą naszych wspólnych prac dotyczących tej strategii – zaznaczył minister Jurgiel.

Uczestnikom dzisiejszego spotkania zaprezentowane zostały również główne założenia  przygotowywanego w resorcie Programu odbudowy rynków rolnych  w Polsce.

– Dziś przedstawiamy najważniejsze problemy, które chcemy rozwiązać w tym programie. Jest możliwość debaty i dyskusji . Oczekujemy na jednoznaczną opinię czy nasze propozycje są zasadne i popierane przez środowisko. Będzie to potwierdzeniem naszego kierunku działania – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie jest organem pomocniczym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W jej skład wchodzą przedstawiciele branżowych organizacji sektora rolno-spożywczego, związków zawodowych rolników indywidualnych i społeczno-zawodowych organizacji rolników oraz samorządu rolniczego.

MRiRW


POWIĄZANE

Tablice informacyjne, maty dezynfekcyjne na wyjazdach ze stref zapowietrzenia or...

Komisja Europejska dokonuje na bieżąco oceny sytuacji epidemiologicznej odnośnie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę