Gra: Zabij swojego nauczyciela

24 września 2003

Wśród częstochowskich gimnazjalistów zapanowała moda na komputerową grę "Zabij swojego nauczyciela".

Gra jest prosta: najpierw tworzysz wirtualną postać na wzór i podobieństwo nielubianego nauczyciela. Potem możesz go pobić: otwartą dłonią po twarzy, ciosem karate, potem skopać, wyłupić oczy, a na koniec oblać benzyną i podpalić. Wszystko w kilka sekund.

Gra mieści się na jednej dyskietce, można ją za darmo ściągnąć z internetu. Grę pokazał nam 15-letni uczeń częstochowskiego gimnazjum. Tomek opowiada, że po głośnych wydarzeniach w Toruniu - gdzie uczniowie technikum dręczyli swojego anglistę, nagrywając wszystko na wideo - ambicją każdego ucznia, który ma komputer w domu, jest posiadanie brutalnej gry. - Z kolegami rywalizuję, kto stworzy wizerunek belfra najbardziej podobny do oryginału - mówi Tomek.

To rodzaj reakcji na to wszystko, co uczniowie widzieli w telewizji. Rodzice powinni baczniej przyglądać się temu, co ich dzieci robią przy komputerze - komentuje Jadwiga Mysłek, psycholog, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Częstochowie

Gra powstała jednak wcześniej, niż uczniowie z Częstochowy usłyszeli o toruńskim dręczeniu. Wszystkie napisy są po turecku i wcale nie odnoszą się do nauczyciela. Dorośli rozsyłali ją sobie mailem pod hasłem: "co możesz zrobić swojemu szefowi?"

POWIĄZANE

Naukowcy SGGW chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przedsiębiorcam...

Nowotwory to druga najczęstsza przyczyna śmierci w krajach rozwiniętych. Dane st...

Nie można budować strategii rozbudowy miast bez nowego strategicznego spojrzenia...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę