Bronisze (pod menu)

Misja Przyroda

3 grudnia 2015
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaprasza szkoły podstawowe z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z terenu województwa podlaskiego i zachodniopomorskiego do udziału w programie edukacji ekologicznej „Misja Przyroda”.

„Misja Przyroda” to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych
z obszarów wiejskich. Jego uczestnicy, po krótkim wprowadzeniu w szkole w tematykę projektu, udadzą się na pięciodniowe zajęcia do wybranego Parku Narodowego. Młodzież wcieli się w rolę odkrywców i badaczy oraz będzie brać udział w grach oraz zabawach edukacyjnych, a także w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Dzięki zajęciom uczniowie poznają walory przyrodnicze wybranego Parku Narodowego i jego najbliższej okolicy, a także szybciej i chętniej przyswajają wiedzę o środowisku naturalnym oraz odkrywają przyrodę swojego regionu.

Zgłoszenia do programu – wypełnioną przez gminę deklarację uczestnictwa, dostępną na stronie www.efrwp.pl – należy przesłać w formie skanu na adres misja@efrwp.com.pl lub faxu na numer 22/620 90 93 oraz oryginał deklaracji pocztą na adres: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, ul. Miedziana 3A, 00-814 Warszawa w terminie od 17 do 25 marca br. Każda gmina do udziału w programie może zgłosić jedną szkołę.

– „Misja Przyroda” to projekt, którego celem jest przekazanie młodym ludziom wiedzy o ekologii i otaczającej ich przyrodzie w sposób, który ich zaciekawi i zainteresuje. Istotą Projektu jest także, a może przede wszystkim, zwrócenie uwagi uczniów szkół podstawowych na otaczające ich środowisko naturalne oraz zachęcenie do włączenia się w jego ochronę i promowanie dziedzictwa przyrodniczego własnego regionu– mówi Krzysztof Lipiński, z-ca dyrektora generalnego Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

POWIĄZANE

Kandydaci na studia będą mieli możliwość porozmawiania bezpośrednio ze studentam...

Dnia 3 lutego 2016 roku pracownicy Sekcji Informacji i Promocji OT ARR w Katowic...

W dniu 27.01.2016 r. dzieci z sołectwa Lubień odkrywały tajemnice, jakie skrywa ...


Komentarze

...Swój zawsze ciągnie do swego...
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę