aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Uniwersytet Letni w SGGW

23 września 2004

Szkolenie na temat możliwości jakie daje integracja z Unią Europejską skierowane także do samorządowców odbędzie się w najbliższy weekend w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w ramach trzydniowej sesji Uniwersytetu Letniego. Wezmą w niej udział również polscy i zagraniczni studenci, organizacje zawodowe i pozarządowe, radni, urzędnicy państwowi, naukowcy oraz dziennikarze - poinformował Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW.

Uniwersytet Letni to cykl wielu szkoleń i wykładów poświęconych "Wyzwaniom Wspólnej Polityki Rolnej po rozszerzeniu UE 1 maja 2004 roku". Zajęcia poprowadzą prelegenci z całej Europy, głównie z Polski i Francji. Są to wykładowcy z największych uniwersytetów, przedstawiciele świata polityki, parlamentarzyści europejscy, badacze instytutów naukowych, rad n i szczebla krajowego i lokalnego oraz członkowie wielu rolniczych organizacji branżowych i stowarzyszeń (wykłady będą tłumaczone na język polski i francuski). Prof. dr hab. Tomasz Borecki - rektor SGGW uważa, że jest to doskonała platforma wymiany doświadczeń, szczególnie ważna dla takich krajów jak Polska i Francja, w których rolnictwo i wieś odgrywają znaczącą rolę w codziennym życiu i gospodarce.

Głównymi organizatorami tegorocznej edycji Uniwersytetu Letniego jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz Stowarzyszenie partnerstwa polsko-francuskiego "France-Pologne pour I'Europe (FPE)". Partnerami projektu są także: sieć frankofońskich uczelni w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, sieć Uniwersyteckiej Agencji Frankofonii, Centrum Europejskich St u diów Strategicznych (CEES), rolnicze organizacje branżowe (francuskie i polskie), samorządy terytorialne w Polsce i we Francji oraz organizacje pozarządowe.

Uniwersytet Letni odbędzie się w dniach 24 – 26 września 2004 roku (piątek, sobota, niedziela) w SGGW w Warszawie przy ul. Nowoursynowskie 166.

Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego to najstarsza i największa uczelnia rolnicza w Polsce. Uczelnię, której początki datowane są na 1816 rok ukończyło dotychczas ponad 70 tysięcy absolwentów. Obecnie na 23 kierunkach, na 11-tu wydziałach studiuje blisko 24 tysiące osób. Prawie połowa studentów uczy się na kierunkach międzywydziałowych.

France-Pologne pour I'Europe działa na rzecz pogłębienia współpracy partnerskiej, tworzenia i realizacji projektów europejskich, wspierania samorządów terytorialnych i organizacji samorządowych. Dzięki temu podpisano 150 umów partnerskich między samorządami i organizacjami pozarządowymi, zrealizowano ponad 1000 projektów gospodarczych, społecznych i rolnych oraz sfinansowano n a ukę 4000 polskich studentów francuskojęzycznych.


POWIĄZANE

W jaki sposób witamina D chroni przed najpowszechniejszymi chorobami i jednocześ...

Kolejne wchodzące w skład grupy spółek DANONE w Polsce podmioty już w 2024 roku ...

Czyli dlaczego warto spożywać warzywa, owoce i soki? Większość ekspertów ds. żyw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę