Advertisement

Edukujemy nad Rudą o Rudzie

31 sierpnia 2016

Spływ kajakowy rzeką Rudą połączony z piknikiem rodzinnym to weekendowy pomysł Miasta Rybnika, Klubu Gaja i grupy „Aktywni Team”, na symboliczne pożegnanie lata i kolejne działania w ramach adopcji rzeki Rudy. Dla uczestników pikniku Klub Gaja przygotował ekologiczne gry i zabawy. Zapraszamy w sobotę, 3 września 2016, od godz. 14.30 do 19.00. Spotykamy się na terenie biwaku przy ul. Ks. Emila Szramka nad rzeką Rudą w Rybniku. O godz. 18.30 odbędzie się happening „Szczupaku czy Ci nie żal, szczupaku wracaj do Rudy”.

Dzień pełen wrażeń rozpocznie się poranną zbiórką na przystani rowerowo-kajakowej „Aktywni” w Rybniku-Stodołach. Po krótkim szkoleniu kajakowym jego uczestnicy rozpoczną spływ rzeką Rudą. Start spływu godz. 9.00!

O 14:30 rozpocznie się wspólny piknik z biesiadą przy ognisku, oczywiście nad rzeką Rudą w Rybniku. Podczas pikniku edukatorzy Klubu Gaja prowadzić będą gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Wszystko wokół rzek i dla rzek oraz mieszkających w nich ryb – w szczególności szczupaków!

Na stoisku „Na stół ryba” będzie można udekorować piernikowego szczupaka. Podczas zajęć plastycznych „Kto tu mieszka” zapoznamy się z tą drapieżną rybą i ją namalujemy.  Na stoisku „Dizajn z Rybą” będzie można samodzielnie odbić szablon .... szczupaka na torbie na zakupy. Najmłodszych zaprosimy do kreatywnej zabawy „Lego Ruda - rzeka idealna” i zbudowania z klocków Lego makiety rzeki. Całe rodziny zapraszamy do gier plenerowych  - „rybnego” domina oraz gry planszowej. Edukacja poprzez zabawę Klubu Gaja realizowana jest w ramach programu „Zaadoptuj rzekę”, którego partnerem strategicznym jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Działania edukacyjne zakończą się o godz. 18.30 wspólnym happeningiem „Szczupaku czy Ci nie żal, szczupaku wracaj do Rudy”. Podczas happeningu Szczupaka będzie można zobaczyć na obu brzegach Rudy, a także w jej nurcie.

Nie zabraknie również innych atrakcji dla najmłodszych. Impreza zakończy się koncertem zespołu DECEMBER. Udział w pikniku i na koncercie jest bezpłatny. Uczestnictwo w spływie wymaga wcześniejszego zgłoszenia na stronie Aktywni Team- zobacz 

Pożegnanie lata na Rudzie to doskonała okazja nie tylko do aktywnego zakończenia wakacji, ale również do zaangażowania się w inicjatywy związane z programem “Zaadoptuj rzekę” Klubu Gaja. Ruda, nosząca zaszczytny tytuł Rzeki Roku 2015, została otoczona szczególną opieką przez skupione po obu jej brzegach miejscowości - od źródła do ujścia. W ramach programu “Zaadoptuj rzekę” Klub Gaja oraz Rybnik, Żory, Kuźnia Raciborska oraz sołectwa: Rudę Kozielska, Turze i Rudy podpisały „Porozumienie dla Rudy”.

Partner Strategiczny Zaadoptuj rzekę: Fundacja PKO Banku Polskiego.

Partner Merytoryczny Zaadoptuj rzekę i organizator wydarzenia: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu.

Współpraca: Urząd Miasta Rybnik oraz Miłośnicy Rzeki Rudy, F.H.U. AKTYWNI.

Więcej o „adopcji” rzeki Rudy przeczytać można tutaj a o tytule Rzeki Roku tutaj


Na zdjęciach: rzeka Ruda oraz prezydent Rybnika pan Piotr Kuczera podczas spływu kajakowego. Fot. Klub Gaja / T.Pikuła.

 

Kontakt:

Jacek Bożek – prezes Klubu Gaja – 603 636 554

Paweł Grzybowski – koordynator programu „Zaadoptuj rzekę” – 695 925 636

 Partner Strategiczny

Fundacja PKO Banku Polskiego

Klub Gaja, zdj. KG / T.Pikuła.


POWIĄZANE

ARiMR wypłaciła do 25 kwietnia 2017 r. 13,09 mld zł w ramach płatności bezpośred...

Kilkuset rybaków zajmujących się hodowlą karpi protestowało we wtorek przed mini...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę