Advertisement

Hakerzy tylko czekają, aż zalogujesz się do publicznej sieci

10 listopada 2016
Hakerzy tylko czekają, aż zalogujesz się do publicznej sieci

Korzystasz z hotspotów? Uważaj. Publiczną siecią, do której się logujesz, może zarządzać… haker. 54% Polaków wciąż jednak nie traktuje cyberprzestępczości zbyt poważnie, 20% z nas w ogóle nie ma zaś oprogramowania antywirusowego. Cena za taką lekkomyślność może być wysoka.

Zdarza ci się logować do sieci publicznej w restauracji, by odpowiedzieć klientowi na mail, skorzystać z social mediów lub zrobić przelew? Bądź ostrożny. Oszuści tworzą własne sieci i podszywają się pod kawiarnie, lotniska, dworce lub inne miejsca, w których dostęp do Wi-Fi jest powszechny oraz bezpłatny. Jeśli skorzystasz z takiej sieci, twoje dane mogą wpaść w ręce hakerów.

„Podczas korzystania z hotspotów należy pamiętać o pewnych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie używajmy w takich miejscach aplikacji bankowych ani nie przesyłajmy żadnych danych kluczowych dla nas lub naszej firmy” – radzi w rozmowie z agencją informacyjną infoWire.pl Michał Wierzbicki, dyrektor rozwoju biznesu w firmie Qumak.

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Pozwoli nam ona połączyć się z siecią prywatną naszego pracodawcy czy usługodawcy internetowego i w ten sposób umożliwi bezpieczniejsze surfowanie po internecie. Nie zapominajmy również o instalacji programów antywirusowych – one także chronią nas przed atakami cyberprzestępców.

infowire.pl


POWIĄZANE

ARiMR wypłaciła do 25 kwietnia 2017 r. 13,09 mld zł w ramach płatności bezpośred...

Kilkuset rybaków zajmujących się hodowlą karpi protestowało we wtorek przed mini...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę