Advertisement

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

9 stycznia 2017
Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Większość Polaków robi postanowienia noworoczne, chociaż niestety w większości przypadków nie są w stanie w nich wytrwać, a cały zapał znika wraz z czasem. Prowadzi to do wielu rozczarowań, poczucia niespełnionego obowiązku, a nawet utraty wiary w siebie. Jak zatem uniknąć takiej sytuacji i wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Postanowienia noworoczne są elementem motywującym i napędzającym do działania. Pozwalają wierzyć, że wraz z nadejściem nowego roku możemy coś w swoim życiu zmienić na lepsze. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie firmy LightBox w 2017 roku pierwsze trzy miejsca na liście priorytetów u kobiet to:

  1. Więcej się ruszać – 46%
  2. Spędzać więcej czasu z rodziną – 35%
  3. Zadbać o zdrowsze jedzenie – 25%

Natomiast u mężczyzn pierwsza trójka to:

  1. Spędzać więcej czasu z rodziną – 37%
  2. Schudnąć – 29%
  3. Rzucić palenie – 28%

Jak zacząć żeby dobrze skończyć? Metodą małych kroków. Chcesz schudnąć – zastanów się ile możesz w tym kierunku zrobić w ciągu miesiąca i jakie realne efekty możesz w tym czasie osiągnąć. Chcesz spędzać więcej czasu z rodziną – rozpocznij w tym tygodniu od wygospodarowania dodatkowych 30 minut, które spędzisz z najbliższymi i już dziś zaplanuj jak spędzicie najbliższy weekend. Chcesz się więcej ruszać – znajdź odpowiedni klub fitness lub siłownię w twojej okolicy i zachęć koleżankę do wspólnych ćwiczeń.

„W realizacji postanowień noworocznych, z pomocą przychodzą nam także nowe technologie i wyszukiwarki lokalne. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Rynku, Eniro Polska. Zanim zdecydujemy się na siłownię, klub fitness czy odpowiedniego dietetyka analizujemy oferty różnych placówek, a wyszukiwanie potrzebnych nam informacji rozpoczynamy od sprawdzenia ich w Internecie. Właściciele firm zdają sobie z tego sprawę, dlatego coraz częściej decydują się na promocję w mediach cyfrowych. Tylko w wyszukiwarce lokalnej panoramafirm.pl jest ponad 1400 dietetyków oraz ponad 2200 klubów fitness i siłowni z całej Polski, które reklamują swoje usługi.” – komentuje Magdalena Wypychowicz. Najczęściej szukamy klubu fitness z bogatą ofertą zajęć, atrakcyjnymi cenami i znajdującego się w pobliżu miejsca pracy lub zamieszkania. Mobilna Panorama Firm pozwala na lokalizowanie na mapie m.in. siłowni, a także na bezpośrednie dotarcie do nich”. – dodaje Magdalena Wypychowicz.

W realizacji noworocznych postanowień może pomóc realistyczne podejście do własnych możliwości, skoncentrowanie się na mniejszej liczbie celów i zapewnienie sobie wsparcia innych ludzi. Zmiany należy traktować jako coś dobrego, a nie powód do wyrzeczeń. Zdaniem psychologów – warto robić postanowienia na nowy rok, trzeba tylko mądrze do nich podejść.

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korz...

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła w czwartek dwa poselskie projekty nowelizacj...

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Developmen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę