Advertisement

Janowskie Gryczaki

22 sierpnia 2016
Janowskie Gryczaki
ARR

13-14 sierpnia 2016 po raz 14 Janów Lubelski stał się kulinarną stolicą polski. Festiwal kaszy „Gryczaki” odbył się w parku „Misztalec” w Janowie Lubelskim. Organizatorami imprezy byli: Janowski Ośrodek Kultury, Gmina Janów Lubelski oraz Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim.

Wydarzenie o charakterze promocyjno–wystawienniczym z kiermaszem produktów regionalnych i licznymi konkursami. Królowały: gryczaki, jaglaki, pierogi      z kaszą, babeczki, sery i nalewki. Twórcy ludowi prezentowali na stoiskach rękodzieło z rzeźbą, malarstwem, wikliną oraz metaloplastyką. Odbywało się wiele konkursów na potrawy regionalne i nalewki. Dyrektor ARR OT Lublin dla laureatów konkursów kulinarnych ufundował nagrody w postaci sprzętu AGD, który wręczyli pracownicy Agencji.

Pracownicy Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w czasie trwania festiwalu obsługiwali stoisko informacyjno – konsultacyjne, na którym można było otrzymać materiały i broszurki o działalności Agencji. Udzielano informacji związanych między innymi ze wsparciem rynku produktów pszczelich, programem „Owoce w szkole”, funduszami promocji artykułów rolno – spożywczych.

W imprezie wzięło udział około 3500 osób.

ARR


POWIĄZANE

Polskie przepisy dotyczące biopaliw, mimo wprowadzenia postulowanych przez urzęd...

Wiosenne przymrozki spowodowały duże straty w sadach, najbardziej ucierpiały cze...

Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do znowelizowanej ustawy o wspieraniu obsz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę