cts_ptak_10317

Kolejna szkoła rolnicza MRiRW

19 stycznia 2017
Kolejna szkoła rolnicza MRiRW
MRiRW

Podsekretarz Stanu Rafał Romanowski wizytował 17 stycznia br. nowo przejętą szkołę rolniczą w Żarnowcu.

Szkoła ta dołączyła do grona 45 zespołów szkół centrów kształcenia rolniczego, które prowadzi i nadzoruje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Spotkanie, w którym uczestniczył także starosta zawierciański oraz przedstawiciele władz samorządowych, było dobrą okazją do wymiany cennych informacji i spostrzeżeń dotyczących znaczenia edukacji rolniczej, pod względem wdrażania nowoczesnej wiedzy oraz upowszechniania nowych technologii w rolnictwie.

Wiceminister wyraził przekonanie, że szkoła rolnicza w Żarnowcu, stanie się wzorcowym ośrodkiem edukacji, a dzięki temu stanowić będzie ważne ogniwo transferu wiedzy do praktyki oraz kreowania innowacji społeczno-gospodarczych. W tym kontekście zachęcił również przedstawicieli samorządów do włączania się w działania wspierające dalszy rozwój szkoły.

Dyrektor szkoły w formie multimedialnego pokazu, zapoznał przybyłych gości ze specyfiką funkcjonowania placówki, osiągnięciami i sukcesami młodzieży, podkreślając przy tym liczny ich udział w różnego rodzaju olimpiadach, konkursach i turniejach, także sportowych.

Zróżnicowana oferta edukacyjna szkoły pokazuje duży potencjał i możliwości zdobycia wiedzy oraz umiejętności z zakresu produkcji rolniczej, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, które pozwalają m.in. na przygotowanie młodzieży do obsługi systemów elektronicznych maszyn i urządzeń rolniczych.

Ważnym elementem wizyty była prezentacja zaplecza dydaktycznego szkoły wraz z nowoczesnym warsztatem do praktycznej nauki zawodu. Jest to dowodem na to, że Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu posiada warunki i możliwości do aktywnego włączenia się w istniejący system wiedzy rolniczej, współtworzony przez obecne szkoły resortowe.

MRiRW


POWIĄZANE

Ministerstwo rolnictwa pracuje nad projektem ustawy o funduszach ochrony przycho...

Przeszło 20 ciągników rolniczych pojawiło się w czwartek na ulicach Szczecina. P...

Ze zdziwieniem przyjmujemy czwartkowy protest rolników w Szczecinie - powiedział...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę