Advertisement

Kolejna szkoła rolnicza MRiRW

19 stycznia 2017
Kolejna szkoła rolnicza MRiRW
MRiRW

Podsekretarz Stanu Rafał Romanowski wizytował 17 stycznia br. nowo przejętą szkołę rolniczą w Żarnowcu.

Szkoła ta dołączyła do grona 45 zespołów szkół centrów kształcenia rolniczego, które prowadzi i nadzoruje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Spotkanie, w którym uczestniczył także starosta zawierciański oraz przedstawiciele władz samorządowych, było dobrą okazją do wymiany cennych informacji i spostrzeżeń dotyczących znaczenia edukacji rolniczej, pod względem wdrażania nowoczesnej wiedzy oraz upowszechniania nowych technologii w rolnictwie.

Wiceminister wyraził przekonanie, że szkoła rolnicza w Żarnowcu, stanie się wzorcowym ośrodkiem edukacji, a dzięki temu stanowić będzie ważne ogniwo transferu wiedzy do praktyki oraz kreowania innowacji społeczno-gospodarczych. W tym kontekście zachęcił również przedstawicieli samorządów do włączania się w działania wspierające dalszy rozwój szkoły.

Dyrektor szkoły w formie multimedialnego pokazu, zapoznał przybyłych gości ze specyfiką funkcjonowania placówki, osiągnięciami i sukcesami młodzieży, podkreślając przy tym liczny ich udział w różnego rodzaju olimpiadach, konkursach i turniejach, także sportowych.

Zróżnicowana oferta edukacyjna szkoły pokazuje duży potencjał i możliwości zdobycia wiedzy oraz umiejętności z zakresu produkcji rolniczej, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, które pozwalają m.in. na przygotowanie młodzieży do obsługi systemów elektronicznych maszyn i urządzeń rolniczych.

Ważnym elementem wizyty była prezentacja zaplecza dydaktycznego szkoły wraz z nowoczesnym warsztatem do praktycznej nauki zawodu. Jest to dowodem na to, że Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żarnowcu posiada warunki i możliwości do aktywnego włączenia się w istniejący system wiedzy rolniczej, współtworzony przez obecne szkoły resortowe.

MRiRW


POWIĄZANE

ARiMR wypłaciła do 25 kwietnia 2017 r. 13,09 mld zł w ramach płatności bezpośred...

Kilkuset rybaków zajmujących się hodowlą karpi protestowało we wtorek przed mini...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę