Advertisement

Konkurencja dla polskich producentów drobiu w Europie

8 listopada 2016
Konkurencja dla polskich producentów drobiu w Europie

Największy rosyjski producent drobiu i pasz, koncern  Cherkizovo, otrzymał niezbędne zgody i autoryzacje dotyczące eksportu mięsa drobiowego na rynek Unii Europejskiej. Stosowny unijny dokument stwierdzający spełnienie norm sanitarnych i weterynaryjnych wydano dla zakładu Vasilyevskaya, który należy do koncernu. Wejście grupy Cherkizovo na europejski rynek może stanowić bardzo duże wyzwanie dla polskich producentów drobiu.

Przedstawiciele rosyjskiej firmy nie ukrywają zadowolenia z uzyskania europejskiego certyfikatu. Twierdzą, że rynek unijny jest jednym z priorytetów dla rozwoju grupy. Europejskie zezwolenie gwarantuje także swobodny dostęp do rynku południowoafrykańskiego.

Przypomnijmy, że Polska – największy producent mięsa drobiowego w Europie – swoją pozycję zawdzięcza konkurencyjności cenowej. Po wejściu grupy Cherkizovo na rynek europejski nasi producenci mogą poczuć presję ponieważ z analizy wyników finansowych rosyjskiego koncernu wynika, że Cherkizovo kilogram drobiu sprzedaje średnio w cenie 1.46 usd (około 5,66 pln) co jest ceną zdecydowanie niższą (o około 25 procent) niż średnia europejska - 1.75 eur (około 7.54 pln).

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Polska od miesięcy nie przedstawiła planów dot. środków ochrony w związku ASF, d...

W dniu 21 kwietnia 2017 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Wiceprezesa Rady Ministrów...

Prezydent USA Donald Trump podpisał we wtorek rozporządzenie wykonawcze dotycząc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę