cts_ptak_10317

Która rzeka zostanie Rzeką Roku 2016?

29 września 2016

O północy 29.września kończy się głosowanie w internetowym plebiscycie Rzeka Roku 2016. Jeszcze można oddać swój głos na jedną z kandydatek w konkursie Klubu Gaja na stronie www.rzekaroku.pl. Laureatki konkursu Rzeka Roku 2016 są piękne, tajemnicze, potrzebne ludziom i zwierzętom. Budzą pragnienia, by odkrywać nieznany świat, motywują by go chronić.

29. września jest ostatnim dniem głosowania na Rzekę Roku 2016. Każdy z nas może wybrać rzekę, która najbardziej mu się podoba. Wystarczy oddać na nią swój głos! Na stronie www.rzekaroku.pl wybierz swoją rzekę, zagłosuj i pomóż jej wygrać! Głosować można do północy.

Są ludzie, którzy kochają rzeki i znają ich niejedną tajemnicę. Zabiegają o ich ochronę i życiodajną rolę. Konkursem Rzeka Roku Klub Gaja popularyzuje walory polskich rzek oraz społeczne działania ludzi chcących je chronić. Wśród 11 rzek finalistek 4. edycji konkursu Wisła z Bydgoszczy i Czarna Hańcza z Suwałk  zaciekle rywalizują o zwycięstwo. Trzecia jest Bzura. Która z nich zdobędzie tytuł Rzeki Roku 2016 będziemy wiedzieli już niebawem – komentuje Paweł Grzybowski z Klubu Gaja, koordynator programu „Zaadoptuj rzekę”.

Zwycięska rzeka otrzyma tytuł a zgłaszający ją do konkursu - nagrodę - statuetkę Rzeki Roku. Samorząd, na którego terenie rzeka - laureatka się znajduje również zostanie uhonorowany specjalnie przygotowaną statuetką. Dotychczas w plebiscycie, którego ambasadorką jest podróżniczka i pisarka, Beata Pawlikowska internauci oddali blisko 10 000 głosów.

Konkurs Rzeka Roku jest częścią programu Klubu Gaja - Zaadoptuj rzekę. Wieloletnim Partnerem Strategicznym programu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Partner merytoryczny: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

 

www.zaadoptujrzeke.pl

www.klubgaja.pl

Fundacja PKO Banku Polskiego

Klub Gaja, zdj. KG / Tomek Pikuła


POWIĄZANE

Rolnicy będą mogli ubezpieczyć uprawy rolne od pełnego pakietu ryzyk albo od jed...

Ustawę zakładającą połączenie w jedną instytucję Agencji Nieruchomości Rolnych z...

Od 2018 r. minister rolnictwa będzie mógł upoważnić do pełnienia funkcji jednost...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę