Advertisement

Metal-Fach na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej w Kownie

30 marca 2017
Metal-Fach na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej w Kownie

Sokólski Metal–Fach, jeden z czołowych producentów maszyn rolniczych w kraju, zaprezentuje swoją ofertę podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej w Kownie. Tym razem przedsiębiorstwo chce pochwalić się swoimi nowościami, które w sprzedaży dostępne są od niedawna. Nie zabraknie też urządzeń dobrze już znanych klientom.

 

Na litewskich targach, które rozpoczynają się 30 marca i potrwają do 1 kwietnia, spółka Metal–Fach zaprezentuje się razem z firmami Specagra i Kajovika.

 

- To nasi autoryzowani dealerzy, z którymi współpracujemy na Litwie – mówi Joanna Jatkowska, kierownik marketingu w Metal–Fachu. - Wystawa rolnicza w Kownie to doskonała okazja do tego, aby pochwalić się i zaprezentować maszyny, które w naszej ofercie są dostępne od niedawna jak i absolutne nowości. Myślę, że zainteresują one naszych wschodnich sąsiadów.

 

Owijarka do bel Z529 – samozaładowcza to jedno z tych urządzeń, które jest dostępne na rynku od kilku lat i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością.

 

- Jest ono przeznaczone do zawieszania na tylnym lub przednim TUZ-ie ciągnika. Owijarkę cechuje ją dolny załadunek, który odbywa się automatycznie przy użyciu specjalnych ramion wyposażonych w walce obracające bele – zaznacza Joanna Jatkowska i dodaje, że sam proces owijania odbywa się samoistnie, poprzez obracające się wokół beli ramię z zamocowanym podajnikiem folii, który nakłada na obracające się na walcach siano kolejne warstwy materiału. Po zakończeniu owijania folia jest chwytana, a następnie ucinana automatycznie przez obcinacz napędzany hydraulicznie.

 

Sprzęt umożliwia owijanie bel o średnicy 1200-1500mm. Maksymalna masa jednej, owijanej beli wynosi 1000kg. Pojedyncza procedura owijania zajmuje około dwóch minut, co świadczy o klasie produktu. Kolejnym z atutów maszyny są kompaktowe wymiary, dzięki którym bez problemu będzie poruszać się po łące i zagrodzie.

 

Na targach w Kownie Metal–Fach pokaże też przyczepę rolniczą T935/1 – 18t, która umożliwia jednostronny wywrót – tylny. Posiada klapę podnoszoną hydraulicznie oraz szyber zsypowy do ziarna. Przyczepa została oparta na podwoziu tandem na resorach parabolicznych. Standardowo jest dostępna wraz z nadstawką pozwalającą dodatkowo zwiększyć przestrzeń załadunku.

 

- Jest wyposażona w hamulec pneumatyczny dwuobwodowy, tylny manualny, sztywny zaczep oraz skrzynkę narzędziową i zbiornik na wodę wraz z pojemnikiem na mydło. Dodatkowo, na życzenie klienta, istnieje możliwość zamontowania plandeki ze stelażem manualnym lub elektrycznym firmy Cramaro – dodaje przedstawicielka spółki z Sokółki.

 

W szerokiej ofercie Metal–Fachu rolę szczególną zajmują rozrzutniki obornika. Przedstawiciele firmy do prezentacji w Kownie wybrali dwie nowości. Pierwsza, to model N272/6 VIKING 18T.

 

W tej gigantycznej maszynie konstruktorzy zadbali o nową, wzmocnioną ramę razem z zawieszeniem. Jej maksymalna ładowność wynosi aż 18 ton. Viking noże rozwinąć swoją prędkość do 40km/h. Podwozie typu tandem zostało oparte na resorach parabolicznych. Zamontowana w nim wzmocniona konstrukcja przenośnika podłogowego, sterowanego napędem hydraulicznym posiada ogniwa o grubości 14mm. To urządzenie uniwersalne. Dzięki wyposażeniu go w specjalny adapter przy jego pomocy można roztrząsać różne rodzaje obornika, torfu czy kompostu. Maszyna jest efektywna, trwała ale i bezpieczna.

 

Obok Vikinga na Litwie prezentować się będzie też Falcon N276. Urządzenie w nieco zmodyfikowanej wersji, znajdujące się w ofercie już od dawna, różniące się w stosunku do poprzednika nową stylistyką.

 

- Falcon na podwoziu typu tandem wyposażony jest w czterowirnikowe adaptery pionowe nachylone do przodu, to gwarantuje równomierny, szeroki rozrzut obornika. Wirniki obracają się przeciwbieżnie parami. Każdy z wirników jest wyważany w celu minimalizowania drgań rozrzutnika podczas pracy. W nowej wersji został wzmocnione cięgna unoszące osłonę adaptera (siatkę tylną), wprowadzono dodatkowe ślizgi  listew przenośnika podłogowego, zastosowany został wzmocniony tylny wał napędowy przenośnika podłogowego i wzmocnione łańcuchy – mówi przedstawicielka Metal–Fachu i zaprasza do odwiedzenia stoiska firmy podczas targów w Kownie i testowania prezentowanych maszyn.

 

- Myślę, że nasze propozycje wzbudzą zainteresowanie. Jestem przekonana, że maszyny, które będziemy prezentować przypadną do gustu przedstawicielom litewskiej branży rolniczej – mówi Joanna Jatkowska.

Biuro prasowe Metal-Fach


POWIĄZANE

Do 20 czerwca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia do nowego składu Komisji do spra...

W miniony weekend do Szepietowa przybyły tłumy zwiedzających. Zielona Gala to pr...

Spośród ponad 150 winnic istniejących na Podkarpaciu blisko 60 proc. przyjmuje t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę