cts_ptak_10317

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza „Agropromocja 2016”

15 września 2016

Zakończyła się Agropromocja 2016 – największa w regionie wystawa rolnicza o charakterze promocyjno-handlowym. Od 26 lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych imprez rolniczych w Małopolsce i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony firm uczestniczących, jak i zwiedzających.

Corocznie podczas wystawy swój dorobek, wyroby i usługi prezentuje blisko 400 firm z branży rolniczej i okołorolniczej, wystawców indywidualnych oraz instytucji. Niezmienną ideą przedsięwzięcia jest przedstawienie problematyki wsi oraz dorobku rolnictwa, a także folkloru i kultury małopolskiej wsi. O randze i atrakcyjności tego wydarzenia świadczy ogromna liczba odwiedzających oraz obecność licznych mediów ogólnopolskich i lokalnych. Każdego roku dwudniową wystawę odwiedza blisko 40 tys. zwiedzających. Uczestnicy mogą obejrzeć zwierzęta, maszyny, urządzenia do produkcji rolnej, pasze, preparaty weterynaryjne, wyroby przetwórstwa rolno-spożywczego, wszystko co wiąże się z ogrodnictwem, szkółkarstwem, hodowlą roślin, ochroną środowiska, żywnością ekologiczną, produktami regionalnymi i tradycyjnymi oraz agroturystyką.

Wielkie emocje budziły w tym roku liczne konkursy odbywające się w trakcie imprezy, jak np. „Wojewódzki Konkurs Potraw Regionalnych”, „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”, „Nasze kulinarne dziedzictwo”, czy „Agroliga”, w których nagrody za I i II miejsca ufundowała Agencja Rynku Rolnego. Nagrody laureatom wręczył dyrektor OT w Krakowie Piotr Serafin.

Wśród gości obecni byli przedstawiciele administracji rządowej, samorządów wszystkich szczebli oraz instytucji i organizacji okołorolniczych.

Podczas wydarzenia Oddział Terenowy ARR w Krakowie zorganizował stoisko informacyjno-konsultacyjne, w którym pracownicy udzielali zainteresowanym informacji na temat mechanizmów administrowanych przez ARR. Przygotowano również gry i zabawy dla dzieci związane tematycznie z programem „Owoce i warzywa w szkole”.

Głównym organizatorem „Agropromocji 2016” był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

ARR


POWIĄZANE

Ministerstwo rolnictwa pracuje nad projektem ustawy o funduszach ochrony przycho...

Przeszło 20 ciągników rolniczych pojawiło się w czwartek na ulicach Szczecina. P...

Ze zdziwieniem przyjmujemy czwartkowy protest rolników w Szczecinie - powiedział...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę