Advertisement

Najbardziej prestiżowa konferencja branży organizowana jest już po raz 15.

9 marca 2017
Najbardziej prestiżowa konferencja branży organizowana jest już po raz 15.

Najważniejsze wydarzenie branży mleczarskiej we wschodniej części Europy odbędzie się 18-20 października w Serocku. Podczas tegorocznego jubileuszowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej uczestnicy konferencji będą mieli okazję spotkać się i podzielić opiniami z ekspertami oraz autorytetami w branży.

FSM swoją obecnością zaszczycają przedstawiciele instytucji prawotwórczych na szczeblu krajowym, europejskim oraz zarządzający największymi przedsiębiorstwami branży rolno-spożywczej w Polsce. Prelegentami podczas naszej konferencji będą m.in. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, Michel Nalet, Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy (EDA), Brigitte Misonne, zastępca kierownika działu ds. produktów pochodzenia zwierzęcego w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Komisji Europejskiej.

Forum to wyjątkowa okazja do tego, by porozmawiać na temat sytuacji branży mleczarskiej nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie. Konferencja to także szansa dla przedstawicieli spółdzielni mleczarskich, by poszukać nowych rozwiązań wobec problemów z jakimi się borykają – mówi Agnieszka Maliszewska, organizator FSM.


Tegoroczna edycja FSM w bardzo dużym zakresie poświęcona będzie międzynarodowym umowom handlowym, m.in. CETA oraz wpływie Brexitu na branżę rolną i rolno-spożywczą, ale nie tylko.

 

Jednymi z ważniejszych tematów, które poruszymy na Forum, będzie m.in. sprawa umowy z Nową Zelandią o wolnym handlu, nowe rynki – Afryka, Ameryka Południowa i Bliski Wschód – wymienia Agnieszka Maliszewska. – Będziemy dyskutować w najwspanialszym gronie polskich, europejskich i światowych mleczarzy. Dlatego warto zarezerwować sobie czas i 18-20 października być z nami w Serocku – zachęca.


Ławy dostęp do najważniejszych, aktualizowanych na bieżąco informacji ma zapewnić nowy, jeszcze bardziej przejrzysty, a jednocześnie łatwy w obsłudze serwis www.forum-mleczarskie.org. Tam są zamieszczane najważniejsze, aktualizowane na bieżąco, informacje dotyczące konferencji, a także newsy o rynku mleka w Polsce i na świecie. Będzie je można śledzić także za pośrednictwem Twittera oraz Facebooka.


Oficjalna rejestracja uczestników FSM rusza już wkrótce.

Biuro organizacyjne Forum Spółdzielczości Mleczarskiej


POWIĄZANE

Rząd PiS trzeba "młotkować" każdego dnia, żeby cokolwiek w rolnictwie dobrego zr...

GMO to duże niebezpieczeństwo; niczego nie wiemy o jego skutkach, w związku z ty...

Procedowany w Sejmie projekt ustawy dot. GMO ma ochronić Polskę przed niekontrol...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę