Advertisement

Notowania cen masła - dane rynku mleka na bieżąco

16 marca 2017
Notowania cen masła - dane rynku mleka na bieżąco

Zgodnie z najnowszymi notowaniami cen producenta, w Polsce za masło w blokach w 9 tygodniu 2017 r. płacono średnio 1645,00 zł/100 kg netto i było to o 2,3% więcej niż w 8 tygodniu br. W porównaniu z ceną notowaną w 9 tygodniu 2016 r. był to wzrost aż o 56,9%. Silny wzrost cen tego produktu odnotowano w okresie maj-grudzień 2016 r., jednak od początku bieżącego roku ceny masła podążają w trendzie spadkowym.


Najnowsze dane z polskiego i europejskiego rynku mleka m.in. dot. cen produktów mleczarskich na rynku polskim i zagranicznym można znaleźć w Serwisie IPIM (www.ipim.pl) - prawdopodobnie jedynym tego typu serwisie analitycznym rynku mleka w Polsce.


IPIM to portal analityczny rynku mleka, gdzie można znaleźć przedstawione w prosty, przejrzysty sposób najświeższe dane dotyczące m.in. skupu i ceny mleka, handlu zagranicznego, wyników aukcji Global Dairy Trade czy kursu walut. Informacje przedstawione są w formie czytelnych, interaktywnych wykresów, tabel jak też map.


Na stronie www.ipim.pl są zamieszczane najświeższe, aktualizowane na bieżąco dane. Znajdą tam Państwo na przykład najnowsze krajowe i zagraniczne ceny produktów mleczarskich takich jak: odtłuszczone i pełnotłuste mleka w proszku, masło, serwatka czy ser gouda oraz najnowsze dane na temat wielkości i cen skupu mleka w Polsce oraz w UE.

Serwis został stworzony tak, by zawrzeć w nim jak najwięcej, najbardziej istotnych informacji, ale w jasnej i prostej w obsłudze formie. Są one przedstawione w sposób uporządkowany, pogrupowane logicznie w odpowiednie kategorie. Dzięki interaktywnym wykresom, odwiedzający stronę mają na przykład możliwość porównania danych z tych lat, które są im akurat potrzebne. Klikając w zaznaczone miejsce mogą ukryć informacje w danym momencie im zbędne. Przy wybranych tabelach i wykresach jest dodana krótka tekstowa analiza, która jest doskonałym dopełnieniem.


Serwis www.ipim.pl jest uzupełnieniem wydawanego przez Polską Izbę Mleka Tygodniowego Insidera i jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.


Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia serwisu: www.ipim.pl

Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korz...

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła w czwartek dwa poselskie projekty nowelizacj...

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Developmen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę