Advertisement

Obchody Święta Wojska Polskiego w Węgorzewie

22 sierpnia 2016
Obchody Święta Wojska Polskiego w Węgorzewie
ARR

15 sierpnia 2016 roku w Węgorzewie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęto Msza świętą w intencji Ojczyzny, po której odczytano apel pamięci z salwą honorową. Zgromadzeni na węgorzewskim rynku mieszkańcy regionu oraz przebywający na wypoczynku turyści mieli okazję zobaczyć pokaz musztry paradnej, a także widowiskowe pokazy walki wręcz i defiladę pododdziałów wojskowych.

Na zaproszenie Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w uroczystościach wziął udział Dyrektor Oddziału Terenowego ARR Dariusz Wasiela.

Od kilku lat istnieje stała współpraca Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie z lokalnymi jednostkami Wojska Polskiego, polegająca m.in. na wsparciu logistycznym i transportowym imprez organizowanych przez OT w Olsztynie oraz organizacji pokazów sprzętu bojowego dla dzieci i młodzieży, także podczas największego tego typu wydarzenia, jakim jest coroczna impreza sportowa „Jem owoce, piję mleko, w życiu zajdę daleko” wpisana przez Komisję Europejską do katalogu najlepszych praktyk w dziedzinie komunikacji. Obecność Wojska Polskiego podczas tych zdarzeń jest ważnym elementem patriotycznego wychowania młodego pokolenia Polaków.

ARR


POWIĄZANE

Polskie przepisy dotyczące biopaliw, mimo wprowadzenia postulowanych przez urzęd...

Wiosenne przymrozki spowodowały duże straty w sadach, najbardziej ucierpiały cze...

Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do znowelizowanej ustawy o wspieraniu obsz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę