Advertisement

Pakiet zmian PROW na lata 2014-2020

27 czerwca 2016
Pakiet zmian PROW na lata 2014-2020
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przewodniczył obradom Komitetu Monitorującego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które odbywało się 24 bm.

Podczas posiedzenia Komitet zatwierdził Roczne Sprawozdanie z wdrożenia Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za lata kalendarzowe 2014 i 2015.

Pozytywnie zaopiniowany został także pakiet zmian Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, dotyczących między innymi:

- zwiększenia maksymalnej wysokości pomocy w ramach typu operacji Przetwórstwo i marketing produktów rolnych z 3 000 000 zł do 10 000 000 zł dla jednego beneficjenta,

- wydłużenia okresu pomocy z trzech do pięciu lat dla typu operacji - Wsparcie dla nowych uczestników systemów jakości,

- utworzenia nowego, odrębnego obszaru wsparcia w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”, dającego możliwości wsparcia producentów trzody chlewnej. Zakłada się, że wsparciem objęci zostaną rolnicy (producenci trzody chlewnej), znajdujących się w strefach objętych restrykcjami weterynaryjnymi, w związku z wystąpieniem ASF, w realizacji operacji inwestycyjnych polegających na budowie infrastruktury potrzebnej do stworzenia odpowiednich warunków bioasekuracji, w szczególności ogrodzeń i niecek do dezynfekcji.

Komitet pozytywnie zaopiniował również kryteria dla działania „Transfer wiedzy i działalność informacyjna”, oraz dla działania „Inwestycje w środki trwałe”, poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych”, typu operacji „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”.

Przewodniczący Komitetu Ryszard Zarudzki przedstawił informacje o stanie realizacji Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz najważniejsze informacje dotyczące wdrożenia Programu w roku 2016. Podziękował również wszystkim za aktywne uczestnictwo w pracach Komitetu.

MRiRW


POWIĄZANE

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korz...

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła w czwartek dwa poselskie projekty nowelizacj...

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Developmen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę