Advertisement

Polska przyciąga inwestycje. Norweski holding otworzył fabrykę w Koluszkach

27 października 2016
Polska przyciąga inwestycje. Norweski holding otworzył fabrykę w Koluszkach

Umiejętności pracowników, dobra lokalizacja, infrastruktura - to elementy, które do Polski przyciągają międzynarodowe korporacje. Właśnie kolejna firma, tym razem norweski holding zdecydował się na uruchomienie w naszym kraju kolejnej fabryki. Nowy zakład produkcyjny Kongsberg Automotive w Koluszkach będzie dostawcą podzespołów dla czołowych producentów pojazdów użytkowych w Europie.

- Nowy zakład w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Podstrefa Koluszki oznacza dla nas bardzo dużo. To przede wszystkim miejsca pracy, to także współpraca w obszarach kulturalnych, społecznych. To także wiele korzyści, które jest mi trudno określić i ocenić, a które na pewno wraz z rozwojem przemysłu będą funkcjonowały na naszym terenie - mówi newsrm.tv Waldemar Chałat, burmistrz Koluszek.

W zakładzie w Koluszkach produkowane będą m.in. stabilizatory przechyłu kabin oraz drążki reakcyjne zawieszeń dla czołowych producentów ciężarówek, takich jak Scania, Volvo, DAF. W zakładzie znajdzie zatrudnienie około 70 pracowników, w procesach takich jak: obróbka skrawaniem, montaż, spęczanie, hartowanie indukcyjne. Nowoczesna fabryka umożliwia też zwiększenie mocy produkcyjnych pod kątem przyszłego rozwoju firmy.

Koluszki to atrakcyjne miejsce na inwestycje i realizację długofalowego wzrostu, zapewniają bowiem konkurencyjne warunki zakładania firm i zatrudniania pracowników. Nowy zakład potwierdza coraz silniejszą obecność i sukcesy biznesowe Grupy w Polsce. 16 lat temu Kongsberg Automotive otworzył swoją pierwszą fabrykę w Pruszkowie, gdzie obecnie zatrudnia ponad 1150 osób i wytwarza systemy komfortu siedzeń dla Klientów segmentu premium.

- Dla firmy globalnej jaką jest Kongsberg Automotive posiadanie optymalnych lokalizacji produkcyjnych dostosowanych do warunków rynkowych i potrzeb Klientów jest bardzo ważne. Ten nowy zakład w Koluszkach pozwoli nam jeszcze lepiej obsługiwać naszych Klientów i rozwijać się wspólnie w Europie w segmencie systemów zawieszeń.  Nasza inwestycja potwierdza zaangażowanie Kongsberg Automotive w dalszy rozwój działalności w Polsce - stwierdził Scott Paquette,Vice-Prezes Kongsberg Automotive Driver Control Systems.

Kongsberg Automotive docenia dobrą współpracę i wsparcie ze strony władz lokalnych oraz władz regionalnych. Grupa Kongsberg Automotive wierzy w dalszą owocną współpracę, zapewniającą atrakcyjność regionu i firmy dla wykwalifikowanej kadry, tak by zapewnić dalszy planowany rozwój.

newsrm.tv


POWIĄZANE

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korz...

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła w czwartek dwa poselskie projekty nowelizacj...

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Developmen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę