Advertisement

Polska żywność na targach Vietfood & Beverage 2016 w Ho Chi Minh City w Wietnamie

22 sierpnia 2016
Polska żywność na targach Vietfood & Beverage 2016 w Ho Chi Minh City w Wietnamie
ARR

W dniach 10-13 sierpnia 2016 r. w ramach realizacji działań promujących polskie artykuły rolno-spożywcze na rynkach zagranicznych, Agencja Rynku Rolnego zorganizowała misję gospodarczą połączoną z wystąpieniem targowym podczas 20 edycji targów „Vietfood & Beverege - Propack Vietnam” w Ho Chi Minh w Wietnamie.

Targi „Vietfood & Beverages – Propak Vietnam” to największa tego typu branżowa impreza wystawiennicza w Wietnamie. Organizatorem wydarzenia był Vinexad, przy współudziale Ministerstwa Przemysłu i Handlu, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Nauki i Technologii, Zdrowia a także władz miasta Ho Chi Minh.

W misji gospodarczej udział wzięła grupa ośmiu firm: PPH PRIMART Marek Łukasiewicz (słodycze, ciastka), PEPEES S.A. (produkty przetwórstwa ziemniaków: skrobia, płatki), APPOLONIA Sp. z o.o. (jabłka), P.H-U Paweł Święcicki (woda mineralna), Bakoma Sp. z o.o. (produkty mleczarskie), Suempol (łosoś wędzony), PPH Ewa-BIS Sp. z o.o. (jabłka, mrożone owoce, koncentraty i soki) i C-BORG Sp. z o.o. (gotowe dania samopodgrzewające się).

W dniu 9 sierpnia 2016 r. przedstawiciele polskich firm wzięli udział w dedykowanych rozmowach B2B z potencjalnymi partnerami wietnamskimi. W ramach tzw. „store-check” polscy uczestnicy misji mieli okazję praktycznego rozpoznania asortymentu produktów oraz cen na rynku wietnamskim. Spotkania te stanowiły dobrą okazję do zapoznania się z produktami konkurencji na rynku wietnamskim oraz zaznajomienia się z upodobaniami wietnamskich konsumentów. W trakcie trwania targów polska żywność cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Misji gospodarczej polskich przedsiębiorców do Wietnamu towarzyszyła wizyta Pana Jarosława Ołowskiego, Zastępcy Prezesa ARR, który uczestniczył w oficjalnej ceremonii otwarcia targów oraz w szeregu spotkań z przedstawicielami państwowych instytucji Wietnamu zajmujących się problematyką wymiany handlowej z zagranicą, jak również z przedstawicielami izb handlowych. Spotkania, podczas których podkreślana była konkurencyjność polskiej żywności wynikająca z jej wysokiej jakości, miały na celu zacieśnienie współpracy między Polską i Wietnamem, a w konsekwencji wzrost bezpośredniej wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi. Strona wietnamska zadeklarowała ponadto gotowość wsparcia polskich przedsiębiorców w znalezieniu solidnych, lokalnych partnerów biznesowych.

ARR


POWIĄZANE

Od 10 kwietnia rolnicy, w tym właściciele sadów, mogą ubezpieczać uprawy na korz...

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła w czwartek dwa poselskie projekty nowelizacj...

Europejska Sieć na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Developmen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę