aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ponad 100 ton żywności od Polski dla kobiet i dzieci w Sudanie Południowym

8 sierpnia 2018
Ponad 100 ton żywności od Polski dla kobiet i dzieci w Sudanie Południowym

Ponad 100 ton żywności przekazała Polska Misja Medyczna (PMM) głodującym kobietom i dzieciom w Sudanie Południowym. Prawie 2 mln zł na zakup żywności przekazała kancelaria premiera – poinformowała PAP Paulina Bandura z PMM.

Pomoc otrzymały kobiety i dzieci stanie Western Equatoria. To pierwsza z trzech planowanych dostaw dla mieszkańców tego regionu.

Żywność trafiła do ponad 20 tys. niedożywionych kobiet w ciąży, matek i dzieci w ponad 3,3 tys. gospodarstw domowych w hrabstwie Mundri West. Otrzymali oni 8,5 tony oleju, 13 ton fasoli, 34 tony ryżu i 46 ton ziaren sorgo. Żywność pomoże Sudańczykom przetrwać letnie miesiące oczekiwania na plony.

Organizacją dystrybucji żywności zajmuje się amerykańska organizacja Food for the Hungry, która jest partnerem PMM w Sudanie Południowym.

Projekt wsparła także Kulczyk Foundation – zapewniła środki potrzebne na zabezpieczenie dystrybucji żywności i ochronę magazynów, w których będzie przechowywana.

Pomoc polskiej organizacji jest odpowiedzią na klęskę głodu, która nawiedziła ten kraj w 2017 r. Całość pomocy obejmie dystrybucję 354 ton żywności dla ponad 47 tys. kobiet i dzieci. Jak poinformowała PMM, to pierwszy w tym ogarniętym wojna domową kraju projekt o tak wielkiej skali pomocy żywnościowej finansowany z polskich funduszy.

"Cieszymy się, że walka z głodem jednoczy różne organizacje pomocowe i instytucje w naszym kraju. Wszystkim dziękuję za okazane zaufanie" – powiedziała koordynatorka projektu Małgorzata Olasińska-Chart.

Wcześniej, latem 2017 r., Polska Misja Medyczna zorganizowała pomoc żywnościową dla 2 tys. osób. Była to odpowiedź na apel ONZ, która ogłosiła klęskę głodu w Sudanie Południowym.

Ostatni wskaźnik IPC (Integrated Food Security Phase Clasification) z listopada 2017 r. stwierdzał, że stan Western Equatoria, a w szczególności niektóre z jego okręgów, stają w obliczu poziomu kryzysu (IPC Faza 3) i stanu nadzwyczajnego (IPC Faza 4) ostrego braku bezpieczeństwa żywnościowego, napędzanego w dużej mierze przez zbrojny konflikt i suszę, które miały poważny wpływ na działalność rolniczą.(PAP)

autor: Beata Kołodziej


POWIĄZANE

Już za moment rozpocznie się długo wyczekiwany gorący sezon wakacyjny. Z pomocą ...

Nieustannie pojawiają się nowe informacje o przypadkach, w których oszuści wykor...

Wiele osób posiadających rezydencję podatkową Abu Zabi, Dubaju czy innego emirat...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę