Advertisement

Pozostawmy tylko ślady bosych stóp w Poznaniu!

13 lipca 2016
Pozostawmy tylko ślady bosych stóp w Poznaniu!
Newseria Lifestyle

Przyłóż stopę do projektu i pokaż innym jak łatwo dbać o środowisko, tak by spacerować po plaży bosą stopą!

Wszystkich chętnych, którzy chcą nie tylko spędzić dobrze czas, ale także zrobić coś ważnego zapraszamy 16 lipca do KontenerArt przy ul. Ewangelickiej w Poznaniu, o godz. 12.00. Każdy może dołączyć, wystarczy wejść na stronę www.czystapolska.org.pl i zarejestrować się lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska.

Barefoot Projekt Czysta Plaża wspiera wszystkie plaże! Chcemy sprzątnąć nie tylko plaże nadmorskie, ale również miejskie. Dlatego właśnie w tę sobotę pojawimy się w Poznaniu! - mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Plaże miejskie cieszą się wielką popularnością latem, lecz ma to również swoją ciemną stronę, pod postacią odpadków pozostawianych każdego dnia na piasku. Chcemy temu zapobiec i sprawić aby można było przejść się bosą stopą plażą miejską w każdym mieście! Dołączcie do nas!  

Naszym marzeniem jest to, żeby wszystkie plaże były tak czyste, aby można było chodzić po nich bosą stopą. Barefoot Projekt Czysta Plaża to edukacja i pokazanie Polakom, że zabieranie ze sobą śmieci  to nic trudnego, a może wiele zmienić.  

Dzięki Barefoot Projekt Czysta Plaża możemy pokazać jakie korzyści niesie za sobą sprzątniecie okolicy w której żyjemy i jak niewiele wysiłku w rzeczywistości to od nas wymaga. Jest to również idealna okazja aby zorganizować spotkanie z przyjaciółmi, tak by  wspólnie poradzić sobie z problemem zaśmieconych plaż! Sprzątanie plaży jest idealnym wstępem do późniejszej imprezy na plaży po której można przejść się bosą stopą razem z naszymi znajomymi!

W tym roku uprzątnęliśmy już górskie szlaki, teraz przyszedł czas na polskie plaże - mówi Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska. Odwiedziliśmy już Gdynię, następnym przystankiem na naszej trasie ku czystej Polsce od Tatr po Bałtyk jest Poznań. Przyłączcie się do nas i pomóżcie sprawić by Poznań stał się jeszcze piękniejszy!

Na wolontariuszy, którzy dołączą do Barefoot Projekt Czysta Plaża będą czekały nie tylko przybory potrzebne do sprzątania jak worki i rękawiczki, ale również gry, zabawy i konkursy ekologiczne.

Tydzień temu posprzątaliśmy plażę miejską w Gdyni, dołączyło do nas aż 80 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami zebrali 58 kg śmieci!

Ostatnim przystankiem na naszej podróży ku czystym plażom będzie:

  •      30.07 ŁEBA, Wejście od ul. Leśnej, Costa Dorada, godz. 10.00

 

* * *

Stowarzyszenie Czysta Polska zawiązało się w grudniu 2012 roku. Zamierzone cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska; w tym ochrona cennych przyrodniczo obszarów, prowadzenie edukacji ekologicznej; popularyzowanie idei ochrony środowiska naturalnego i ekologii; przeciwdziałanie nielegalnemu przemieszczaniu i składowaniu odpadów; realizacja przedsięwzięć związanych z gospodarką odpadami i ochroną powierzchni ziemi, wspieranie szeroko rozumianej inicjatywy społecznej obywateli.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej akcji Barefoot Beach Rescue Project. Inicjatywa ta powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie plaż z ton śmieci. Współorganizatorem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Czysta Polska. W zeszłym roku dzięki akcjom Barefoot Projekt Czysta Plaża i Czyste Tatry posprzątano plaże i górskie szlaki w aż siedmiu miastach! Chętnych do pomocy nie brakowało. W akcje zaangażowało się aż 4747 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami uzbierali ponad 837 kg śmieci.

#GetBarefoot

#BarefootFriendly

#BoseStopy 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Do 20 czerwca 2017 r. przyjmowane są zgłoszenia do nowego składu Komisji do spra...

W miniony weekend do Szepietowa przybyły tłumy zwiedzających. Zielona Gala to pr...

Spośród ponad 150 winnic istniejących na Podkarpaciu blisko 60 proc. przyjmuje t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę