Advertisement

Projekt „Perfectly Imperfect” już w Polsce

16 lutego 2017
Projekt „Perfectly Imperfect” już w Polsce

Projekt „Perfectly Imperfect” to produkty, których wygląd jest daleki od ideału. Takie produkty są zazwyczaj wyrzucane ze względu nie nieodpowiedni kształt lub rozmiar. „Perfectly Imperfect” to pilotażowy projekt w krajach Europy Środkowej. Jego podstawą jest dobra jakość produktów, które nie wyglądają idealnie. Głównym celem jest edukacja klientów, a – co za tym idzie – mniejsze marnotrawstwo żywności poprzez kupowanie nieidealnie wyglądających warzyw i owoców.

Projekt ten odniósł już sukces w Wielkiej Brytanii, a teraz inicjatywa trafi do 50 sklepów na terenie Europy Środkowej. Od stycznia bieżącego roku w ramach pilotażowego projektu firma Tesco zdecydowała się odbierać takie produkty od dostawców i oferować je klientom po konkurencyjnej cenie w wybranych sklepach.

Do najważniejszych korzyści projektu należy zaliczyć: mniejszą ilość marnowanego jedzenia, wsparcie dla polskich dostawców, świeże produkty doskonałej jakości, konkurencyjną cenę.

W obecnych czasach dominuje myślenie, że najlepsze, najsmaczniejsze i najzdrowsze warzywa i owoce to te, które wyglądają idealnie, jednak te mniej idealne warzywa i owoce są przecież równie smaczne.

Na razie w Polsce projektem objęte są ziemniaki, marchewki, buraki, jabłka, a owoce te i warzywa można kupić w 13 wybranych sklepach Tesco na terenie całego kraju.

FAMMU/FAPA na podst.: inf. prasowa Tesco


POWIĄZANE

Polskie przepisy dotyczące biopaliw, mimo wprowadzenia postulowanych przez urzęd...

Wiosenne przymrozki spowodowały duże straty w sadach, najbardziej ucierpiały cze...

Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do znowelizowanej ustawy o wspieraniu obsz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę