Anwil_7.04.17

Śmiertelnie chory polski chłopiec wyleciał do USA, by walczyć o życie

23 września 2016
Śmiertelnie chory polski chłopiec wyleciał do USA, by walczyć o życie

Ogólnopolska akcja #namaxadlamaxa zorganizowana przez Fundację Konrada Gacy „dlaczego?” odniosła pierwszy mały sukces. Max Świerkowski, śmiertelnie chory chłopiec, 21 września wraz z rodzicami wyleciał do Stanów Zjednoczonych na operację mającą uratować jego życie. Po pierwszych badaniach amerykańskich lekarzy będzie wiadomo, ilu operacji i jak długiej rehabilitacji chłopiec potrzebuje, by w pełni odzyskać zdrowie.

Max Świerkowski od urodzenia cierpi na rzadką wadę genetyczną – Zespół Crouzona lub Zespół Pfeiffera typu 3. Po pięciu miesiącach prowadzenia zbiórki udało się zebrać kwotę wystarczającą na rozpoczęcie pierwszego etapu leczenia i operację główki, która ma uratować mu życie. Max z rodzicami w środę, 21 września 2016 roku, wyleciał do Teksasu, do kliniki The Craniofacial Center, by walczyć o zdrowie. Czekają go tam szczegółowe badania i konsultacje ze specjalistami, którzy od lat leczą dzieci z podobnymi wadami. Od ich diagnozy zależy ostatecznie, jak skomplikowane będzie leczenie Maxa, ilu operacji i jak długiej rehabilitacji będzie jeszcze potrzebował, by w pełni odzyskać zdrowie. Dlatego wsparcie finansowe nadal jest potrzebne. Chłopiec mimo negatywnych prognoz polskich lekarzy i wielu zakażeń – nie poddaje się i każdego dnia wytrwale walczy o życie.

Dwóch braci bliźniaków – jeden zdrowy, drugi śmiertelnie chory

Kiedy 7 lipca 2015 r. on i jego brat bliźniak Alex przyszli na świat, lekarze dawali Maxowi zaledwie kilka tygodni życia. Alex od początku był silnym, zdrowym chłopcem, natomiast u Maxa po długich miesiącach badań w kolejnych szpitalach zdiagnozowano Zespół Crouzona lub Zespół Pfeiffera Typu 3. To bardzo rzadkie wady genetyczne, które charakteryzują się nieprawidłowym kostnieniem czaszki. U chłopca od samego początku rozrasta się ona nieprawidłowo, nie powiększa się wraz z rosnącym mózgiem. W związku z tym pojawia się deformacja – wytrzeszcz oczu, niedorozwinięta szczęka, wąska główka.

Cała Polska #namaxadlamaxa

Od maja trwa ogólnopolska akcja #namaxadlamaxa, która ma na celu uratowanie rocznego Maxa Świerkowskiego. W pomoc małemu Maxowi zaangażowało się wielu polskich celebrytów, aktorów, wokalistów, sportowców, firm i osób prywatnych. Reprezentacja Polski w piłce nożnej nagrała dla chłopca film, na którym żonglują piłką, mówiąc: Na maxa dla Maxa! Piłkarze chcieli zachęcić tym gestem do żonglowania piłką na Facebooku i wpłacania środków na konto przeznaczone dla Maxa. Chłopiec swoją determinacją wzruszył tysiące ludzi. I nadal prosi o pomoc.

Rodzice walczą o życie syna

– Naszym największym marzeniem jest to, żeby Max i Alex mieli równe szanse. Alex jest żywym, uśmiechniętym dzieckiem – jest energiczny, lubi się śmiać i bawić. Często głaszcze Maxa, który mimo, że intelektualnie rozwija się normalnie, jest uwięziony w swoim ciele. Słabo widzi, trudno mu się oddycha. Ale walczy. Nasz syn bardzo chce żyć. Dlatego my się nie poddamy – mówi Ewa Czech, mama Maxa i Alexa.

Mimo wielu komplikacji, zakażeń i poważnego stanu Maxa, jego rodzice nawet na chwilę nie stracili nadziei na to, że chłopiec wyzdrowieje. Wylot do Stanów i rozpoczęcie leczenia jest spełnieniem ich marzeń.

Jeśli chcesz pomóc Maxowi lub dowiedzieć się więcej, zajrzyj  na stronę Fundacji: http://fundacja.konradgaca.pl/donations/uratuj–maxia–pomoc–dla–maxia–swierkowskiego/.

infowire.pl


POWIĄZANE

Jeżeli Prawo wodne nie zostanie przyjęte do końca czerwca, to KE będzie miała pr...

13 kwietnia 2017 r. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja Restrukturyz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę