Sposób na zmniejszenie liczby uszkodzeń jaj

21 października 2016
Sposób na zmniejszenie liczby uszkodzeń jaj

Skrupulatna kontrola procesu pakowania i transportu jaj ma być sposobem na zmniejszenie liczby stłuczek. Na rynek wprowadzono niedawno narzędzie nazywane Wireless Egg Node. Przyrząd ten ma rozmiar zwykłego jaja i jest miniaturową stacją pomiarową, badawczą i raportującą.

Zewnętrznie, elektroniczne jajo różni się od zwykłych jaj jedynie kolorem – jest czerwone.  Jajo elektroniczne dodaje się do wybranej partii jaj. Dzięki urządzeniom pomiarowym oraz łączności bezprzewodowej elektroniczne jajo wysyła  na dowolny komputer kontrolujący informacje o warunkach transportu i przechowywania jaj.  Przesyłanie danych odbywa się w czasie rzeczywistym, informacje mogą też być jednak zbierane i zapamiętywane w systemie. Elektroniczne jajo mierzy między innymi stopień wibracji, przechyły, gwałtowne uderzenia oraz temperaturę przechowywania.

Dzięki tym informacjom można precyzyjnie prześledzić proces klasyfikacji, pakowania i transportu jaj oraz ustalić, które miejsca w procesie logistycznym powodują największe straty (aby je następnie ulepszyć). Elektroniczne jajo może także pomagać w rozstrzyganiu sporów dotyczących miejsca wystąpienia uszkodzeń jaj.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz w Poznaniu


POWIĄZANE

Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) poinformowała w czwartek o nowych pr...

KRUS informuje, że od 31 grudnia 2016 r. zmieniła się kwota przychodu miesięczne...

Na co najmniej 300 milionów euro szacuje rolniczy związek we Włoszech straty spo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę